Πήρε τη ρεβάνς η Καμπή από την ΑΕΞ

Την άτυπη ρεβάνς πήρε η ΑΕ Καμπής, επικρατώντας στην Καμπή της τυπικά γηπεδούχου ΑΕΞ, με 1-3.

Μια άτυπη ρεβάνς πήρε σήμερα η Καμπή, για την ήττα της προ μιας εβδομάδας από την ΑΕΞ, επικρατώντας με 1-3. Οι δυο ομάδες είχαν από μια φάση τετ α τετ στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Μουστακλή και Δόση να σουτάρουν άουτ. Στο 8' ήρθε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους, όταν ο Στέργιος βγήκε στην πλάτη της άμυνας, και πρόλαβε με το κεφάλι την έξοδο του Αλεξίου, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Στο 30ο λεπτό, ο Δόσης είχε ένα καλό φάουλ που έφυγε άουτ, και πέντε λεπτά μετά, ο Μουστακλής σέντραρε παράλληλα, ο Μπεζεβέγκης πλάσαρε στην κίνηση και σκόραρε για το 0-2 της Καμπής. Στο 40ο λεπτό, η ΑΕ Καμπής έφτασε κοντά στο 0-3, όταν ο Αλεξίου έδιωξε το σουτ του Μπεζεβέγκη, και στην επαναφορά ο Κωστάκος σούταρε άουτ.

Στην επανάληψη, οι δυο ομάδες δε δημιούργησαν πολλές φάσεις, σε ένα ήσυχο σε γενικές γραμμές παιχνίδι. Στο 50ο λεπτό, ο Μπεζεβέγκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έγραψε το 0-3, κρεμώντας τον Αλεξίου με σουτ από πλάγια θέση. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η ΑΕΞ ήταν να μειώσει το εύρος της ήττας της, στο 69ο λεπτό, όταν από σέντρα του Γρύλλη, ο Κυριαζής, με πλασέ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 1-3, με το σκορ να μην αλλάζει παρά τις ευκαιρίες των Δόση και Γρύλλη στη συνέχεια.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Παπαδημητρίου Δονάτος – Κοσίνας Βαγγέλης

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς) : Αλεξίου, Κοσταντίνι, Καφαλής, Καλιακάτσος (72' Νταλάκας), Βίτσιος, Ανυφαντής (66' Γκυζέλης), Γρύλλης, Κυριαζής (72' Μητροπάνος), Δόσης, Νίκου, Γιαννούλης

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Μπόλης, Στέργιος (88' Λάκκας Ξ.), Παππάς, Λάκκας Β., Μπέτσας, Καρράς, Βλάρας (84' Σταμάτης), Κωστάκος, Μουστακλής, Τζούκας (40' Μαγγίνας), Μπεζεβέγκης