Πήρε το θρίλερ στο τέλος το Κομπότι

Χάρη σε ένα γκολ-πέναλτι του Τσαρακλημάνη στο τέλος, ο Σκουφάς έκαμψε δύσκολα την αντίσταση της Μέλισσας με 2-3.

Πολύ δύσκολη και συνάμα σημαντικότατη νίκη πήρε ο Σκουφάς, κόντρα στην πολύ φορμαρισμένη Μέλισσα, με 2-3, διατηρώντας την διαφορά από την Αναγέννηση στο -5. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλύτερα στο γήπεδο και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 4', όταν ο Κότσιαλος βρήκε κάθετα το Μανιώτη, εκείνος βγήκε απέναντι από τον Κανταρέλη, όμως άργησε να πλασάρει και ο Τζιότζιος με σωτήριο τάκλιν έδιωξε. Η Μέλισσα έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία στο 11', όταν ο Κότσιαλος τσίμπησε την μπάλα πάνω από τον Κανταρέλη, και σε κενή εστία από λίγο πλάγια δεν κατάφερε να γυρίσει την μπάλα στα δίχτυα. Ο Σκουφάς αντέδρασε και άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό, όταν ο Τσαρακλημάνης κέρδισε πέναλτι και ο Βερλέκης από την άσπρη βούλα, έγραψε το 0-1. Οι φιλοξενούμενοι πέντε λεπτά αργότερα φώναξαν για νέο πέναλτι σε ανατροπή αυτή τη φορά του Τάσσου. Η Μέλισσα αντέδρασε και στο 33ο λεπτό, έφερε το ματς στα ίσα, όταν ο Μανιώτης έφυγε και πάλι στην πλάτη των αμυντικών, και αυτή τη φορά νίκησε τον Κανταρέλη για το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σκουφάς στην πρώτη του καλή φάση έκανε γκολ, όταν ο Αντωνίου από αριστερά, έκανε το γύρισμα, και ο Βερλέκης που βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας πήρε την κόντρα και έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα, για το 1-2. Στο 66ο λεπτό, ο Σκουφάς έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Θεοδωρή, με τη Μέλισσα να εκμεταλλεύεται το αριθμητικό της πλεονέκτημα και να επιτίθεται. Στο 68' ο Κότσιαλος μοίρασε στο Σπύρου, που σούταρε από το ημικύκλιο με τον Κανταρέλη να πέφτει και να μπλοκάρει. Στο 75' ήρθε το 2-2 για τους γηπεδούχους, με το Δράκο με κάνει εξαιρετική σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, και το νεοεισελθόντα Πάνο, με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Η Μέλισσα συνέχισε να επιτίθεται και στο 81', από σέντρα του Πάνου, ο Σπύρου πήρε την κεφαλιά από το πέναλτι, όμως ο Κανταρέλης μπλόκαρε. Η φάση που έκρινε το ματς ήρθε στο 88', με το διαιτητή Κωστούλα να δείχνει την άσπρη βούλα, σε φάση διαρκείας στην περιοχή της Μέλισσας, σε μια φάση που αντέδρασαν οι γηπεδούχοι, με τον Τσαρακλημάνη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να σκοράρει, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3, για τους φιλοξενούμενους, σε ένα ματς με ένταση και ιδιαίτερο πάθος.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Σαρλής Χρήστος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Αλεξίου, Μπέκας (65' Σταμούλης), Κακοχρήστος (70' Πάνος), Κοσταντίνι, Κούσης, Σαγάνης, Μανιώτης, Τσιάτσος, Δράκος, Σπύρου, Κότσιαλος

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Κανταρέλης, Παπαγιάννης (35' Μαλτέζος), Μπελής (79' Κρίκας), Σχισμένος, Τζιότζιος, Θεοδωρής, Δήμος, Τάσσος, Τσαρακλημάνης, Αντωνίου (80' Κυριαζής), Βερλέκης