Πήρε το θρίλερ με τον Ακράτητο η Ολυμπιάδα

Πετυχαίνοντας μεγάλη ανατροπή στα τελευταία λεπτά, η Ολυμπιάδα επικράτησε στην Ακροποταμιά του Ακράτητου με 2-3.

Σε ένα ντέρμπι για γερά νεύρα, και διπλή ανατροπή, η Ολυμπιάδα επικράτησε με 2-3 στην έδρα του Ακράτητου Ακροποταμιάς και μπήκε με το δεξί στη σεζόν. Στο 26ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Δήμος έκανε ωραία προσπάθεια και σέντρα ακριβείας στον Κούση, που σκόραρε, για το 0-1. Οι δύο ομάδες είχαν πριν το γκολ από μία σημαντική στιγμή, με το Δήμο για την Ολυμπιάδα να αστοχεί από κοντά στο 14', για να απαντήσει ο Ακράτητος με σουτ του Βαγγέλη που ανάγκασε το Λάμπρου σε δύσκολη επέμβαση.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πέτυχαν την ανατροπή, αρχικά ισοφαρίζοντας στο 62ο λεπτό, όταν ο Σερβετάς βρήκε την μπάλα με το χέρι στην περιοχή, και ο Κρίκας από τα 11 βήματα έγραψε το 1-1, και εν συνεχεία κάνοντας το 2-1 στο 72', όταν ο Κρίκας έκανε το γύρισμα και ο Αγγέλης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο χρόνος κυλούσε και η Ολυμπιάδα στα τελευταία λεπτά έφτασε στην ολική ανατροπή, πετυχαίνοντας αρχικά την ισοφάριση στο 88ο λεπτό, με γυριστό σουτ του Παχούλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να σκάει σύμφωνα με τον επόπτη μέσα από τη γραμμή τέρματος, για να διαμορφωθεί το τελικό 2-3 στις καθυστερήσεις, όταν ο Μπέκιος έκανε το γύρισμα στην περιοχή, και ο Παπαγιάννης από κοντά έγραψε το 2-3, χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα του.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Στούπας Παύλος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Κοντογιάννης, Γρίβας, Καραχάλιος, Σιαπάτης, Τσώλης (59' Σεϊμένης), Βαγγέλης (46' Σμύρης), Μήτσιος (59' Μπακόλας), Λούλο (88' Τζουβάρας), Αγγέλης, Κρίκας

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου, Λιώλης, Χαρπαντίδης (54' Θεμελής), Παχούλας, Σερβετάς (81' Μπέκιος), Τσιρώνης, Γεωργούλας (77' Μπόνιος), Παππάς (68' Γώτας), Κούσης, Δήμος, Παπαγιάννης