5η θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα για την Χριστιάννα Τυρολόγου

Στις αγωνιστικές επάλξεις επέστρεψε η Χριστιάννα Τυρολόγου, η οποία με την Εθνική ομάδα γυναικών συμμετείχε στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κατηγορίας G4.

Στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κατηγορίας G4 που διεξάγεται αυτές τις μέρες στη Σόφια της Βουλγαρίας, με τη συμμετοχή 362 αθλητών και αθλητριών, πήρε μέρος με την Εθνική ομάδα γυναικών, εκπροσωπώντας το ελληνικό Ολυμπιακό ταεκβοντό για 11η φορά, η Χριστιάννα Τυρολόγου.

Η αρτινή αθλήτρια που βρίσκεται στην 20η θέση της παγκόσμιας κατάταξης, κατέλαβε την 5η θέση στα -53 κιλά, με απολογισμό μία νίκη σε δύο αγώνες. Στον γύρο των 16 νίκησε την Μίκολι από την Ελβετία για να αποκλειστεί στη συνέχεια από την Τουρκάλα Αγρίς.

Συγχαρητήρια Χριστιάννα, η συμμετοχή σου και μόνο σε τέτοιες διοργανώσεις αποτελεί σπουδαία επιτυχία!