Πήρε το ορεινό "ντέρμπι" το Κλειδί

Με 4-1 επικράτησε του ΑΟΚ Τζουμέρκων ο ΑΟ Κλειδίου, και παρέμεινε μόνος στη δεύτερη θέση.

Ντέρμπι ορεινών χωριών του νομού, σήμερα, στο Δημαριό, με το γηπεδούχο ΑΟ Κλειδίου, να μην αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στον ΑΟΚ Τζουμέρκων, και να παίρνει τη νίκη με 4-1, που το διατηρεί μόνο στη δεύτερη θέση, πίσω από τους Φιλέλληνες, που συνέχισαν σήμερα με το απόλυτο των νικών. Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 5ο λεπτό, όταν ο Φελέκης εκτέλεσε όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, για να ανοίξουν το σκορ, στο 15ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Αχ. Μανιφάβα από τα δεξιά, ο Δράκος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με προβολή την έστειλε στα δίχτυα, γράφοντας το 1-0. Στο 21ο λεπτό, το σουτ του Αχ. Μανιφάβα κόντραρε πριν καταλήξει στα δίχτυα, ενώ στο 26ο λεπτό, δυνατή κεφαλιά του Δράκου, έδιωξε δύσκολα ο Καραμπούλας. Στο 30ο λεπτό, το Κλειδί πήρε προβάδισμα ασφαλείας, όταν ο Γράδος επιχείρησε σέντρα, που πήρε πορεία προς την εστία, και ξεγέλασε τον Καραμπούλα, για το 2-0

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι αφού απείλησαν στο 54ο λεπτό, με διπλή ευκαιρία των Δράκου και Αχ. Μανιφάβα, έφτασαν σε τρίτο γκολ, στο 65ο λεπτό, με το Δράκο με πολύ ωραίο πλασέ, να μην αφήνει περιθώρια στον Καραμπούλα, γράφοντας το 3-0, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, για να μειώσουν προσωρινά τα Τζουμέρκα, δύο λεπτά αργότερα, με τον Κουτρομάνη στην κόντρα επίθεση να πλασάρει εύστοχα τον Γκουμπερνατ, για το 3-1, για να διαμορφώσει το τελικό 4-1, στο 78ο λεπτό, με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Στ. Δήμος

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Γκουμπερνατ, Γώγος, Μανιφάβας Β., Κατσαρός, Γράδος, Κατσάνος (46' Δήμος Στ.), Φελέκης (70' Μπολοβίνας), Πήττας, Δράκος, Αντωνίου, Μανιφάβας Αχ. (75' Καραχρήστος)

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Καραμπούλας, Αλειφτήρας, Κατσάνος Χ., Ζαχάρης, Μαρκοστάμος, Μαργώνης, Κούρτης, Κατσάνος Π., Κόφφας, Κουτρομάνης Κ., Δήμος