Συνέχισε νικηφόρα η Μέλισσα

Συνέχεια στο σερί νικηφόρων αποτελεσμάτων έδωσε η Μέλισσα, που επικράτησε του Κορφοβουνίου με 4-1.

Νέα νίκη πέτυχε η Μέλισσα, αρχίζοντας να βρίσκει το καλό της πρόσωπο, και να ανεβαίνει συνεχώς βαθμολογικά. Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς την κατοχή της μπάλας, και απείλησαν στο 15ο λεπτό, με το Φώτη να αποσοβεί παρολίγον αυτογκόλ και στο 18ο λεπτό, με τον Κότσιαλο να πιάνει εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ από πλάγια θέση, όμως την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι, στερώντας του ένα πολύ ωραίο τέρμα. Οι φιλοξενούμενοι στην κόντρα επίθεση είχαν μεγάλη ευκαιρία να σκοράρουν, στο 31', όταν ο Βασιλείου μετά από λάθος της άμυνας έφυγε απέναντι από τον Αλεξίου, όμως από πλάγια θέση πλάσαρε άουτ. Η Μέλισσα θορυβήθηκε και στην επόμενη φάση άνοιξε το σκορ, όταν έπειτα από ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Τσιάτσος με συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής, που άλλαξε και λίγο πορεία, έγραψε το 1-0. Ένα λεπτό μετά ο Φώτης έβγαλε δύσκολα την κεφαλιά του Κούση, και στην επαναφορά ο Σπύρου σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Τελικά, στο 36ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης βρήκε δίχτυα, όταν από σέντρα του Πάνου, νίκησε την άμυνα του ΑΟΚ στον αέρα, γράφοντας με κεφαλιά το 2-0. Στο 38ο λεπτό, ο Φώτης αρνήθηκε εκ νέου το γκολ στον Κούση με νέα εντυπωσιακή επέμβαση στη γωνία του, για να τελειώσει ο ματς στο 40ο λεπτό ο Μανιώτης, όταν έπειτα από ωραία ομαδική προσπάθεια και σπάσιμο του Κότσιαλου, με θαυμάσιο σουτ με εξωτερικό φάλτσο δεν άφησε περιθώρια στο Φώτη, γράφοντας το 3-0. Στο 43', ο Βασιλείου απείλησε με κεφαλιά, όμως ο Αλεξίου έδιωξε δύσκολα κρατώντας το "μηδέν".

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με το Κορφοβούνι να ψάχνει φιλότιμα για ένα γκολ, και τη Μέλισσα να κάνει διαχείριση του παιχνιδιού. Στο 67ο λεπτό, ο Μανιώτης βρήκε το Σπύρου, που από το ύψος της περιοχής σούταρε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Φώτη, ενώ λίγο νωρίτερα, στην κόντρα επίθεση ο Πάνος, απέναντι από το Φώτη έσπασε την μπάλα παράλληλα, με τους αμυντικούς να κόβουν την τελευταία στιγμή. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν το γκολ της τιμής τελικά στο  81ο λεπτό, με τον Ντούλα με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή να νικά τον Αλεξίου, για το 3-1. Δύο λεπτά αργότερα μάλιστα, λίγο έλειψε ο ΑΟΚ να δώσει άλλο ενδιαφέρον στο ματς, όμως ο Ευθυμίου από πλάγια θέση δε σούταρε καλά. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό, με το Μανιώτη να βρίσκει το Σπύρου στην πλάτη της άμυνας, και τον τελευταίο με ωραίο πλασέ να κρεμά το Φώτη, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Κωνσταντίνου

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Αλεξίου, Μαλτέζος (67' Βαρδής), Κακοχρήστος, Κούσης, Σταμούλης (78' Σεντόρης), Σαγάνης, Μανιώτης, Τσιάτσος, Πάνος (70' Ευσταθίου), Σπύρου, Κότσιαλος (60' Μπόκος)

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Φώτης, Παππάς (57' Τάτσης), Κωνσταντίνου, Αντωνίου, Σαμαρτζής, Μήτσιος (46' Βάσιος), Μακρής, Ντούλας, Βασιλείου, Ζαγγανάς (66' Ευθυμίου), Κουτρουμάνος (46' Ντάλας)