Πέρασε με νίκη από το Πανόραμα η Αναγέννηση

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Αναγέννησης από το Πανόραμα, για την 4η αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Με τη νίκη έφυγε από το Πανόραμα η αρτινή ομάδα, καθώς επικράτησε με 31-33, σε έναν δυνατό αγώνα από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό. Η Αναγέννηση κατάφερε στο 5ο πεντάλεπτο με ένα σερί 4-1 να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων με 11-13 και να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με 14-15. Στο β' ημίχρονο οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά στο σκορ, όμως η αρτινή ομάδα κατάφερε στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού να διατηρήσει ένα προβάδισμα ασφαλείας τριών τερμάτων, το οποίο τις έδωσε και τη νίκη.

Η Λένα Μούρνου ήταν ηγετική μορφή για την Αναγέννηση σκοράροντας 9 γκολ και μαζί με τις Νούλα, Σουρχάν και Προκοπίδου που σκόραραν από 6 τέρματα, βοήθησαν για μια νίκη με βαθμολογική σημασία, που τη διατηρεί στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας, σε αντίθεση με το Πανόραμα που δεν έχει καταφέρει να πάρει ακόμη βαθμό, μετά από τέσσερις αγωνιστικές και παραμένει στην ουρά της βαθμολογίας.

Διαιτητές: Θεοδοσίου - Παπούλιας

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 7-6, 10-9, 11-13, 14-15 (ημχ), 16-18, 21-22, 23-26, 25-28, 28-31, 31-33

Δίλεπτα: 4-5 Πέναλτι: 2/2 - 2/4

ΑΕΠ Πανόραμα (Βακάλης): Φλώρου, Λύτρα, Λιούκα 3, Εμμανουηλίδου, Γ. Παπαδοπούλου, Τσάρτσιου 3, Αμανατίδου 6, Κουκλοτίδου 1, Μήγγα 2, Νικολάου, Καραβέλη, Βράμπα, Γκονσάλβες 6, Κουλούρη 6, Αμπίλντα 4, Αγν. Παπαδοπούλου 1

Αναγέννηση Άρτας (Σεϊρεκίδης): Κολλύρη, Ναντότσι 2, Σκάρα, Νούλα 6, Σπυριδοπούλου 1, Μούρνου 9, Σαΐντοβα, Τσερέπη 1, Σουρχάν 6, Προκοπίδου 6, Σβετκόφσκα, Μετέλσκα 2