Πέρασε με 1-4 από τα Τζουμέρκα ο ΠΑΣ Κομμένου

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε σήμερα ο ΠΑΣ Κομμένου, ο οποίος κέρδισε με 4-1 στα Κεντρικά Τζουμέρκα την τοπική ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 9ο λεπτό, με τον Γιαννούλη έπειτα από κάθετη πάσα του Κωσταδήμα, να νικά τον Καραμπούλα για το 0-1. Στο 20ο λεπτό, ο Γιαννούλης από σκόρερ έγινε δημιουργός, όταν γύρισε από τα πλάγια στον Διονύση Νάτσιο που με σουτ έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά στο ματς στο 31ο λεπτό, με τον Νίκο Πλεύρη με σουτ έξω από την περιοχή να κάνει το 1-2, με τη μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι και στα δίχτυα. Όμως τα πάντα άλλαξαν στη συνέχεια, καθώς στο 42ο λεπτό, ο ΠΑΣ έφτασε στο 1-3, όταν σε φάση παρόμοια με το δεύτερο γκολ, ο Διονύσης Νάτσιος έστειλε με σουτ ξανά τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ στη συνέχεια ο Στύλιος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν μειώσει ξανά στο γκολ με το Νίκο Πλεύρη, όμως στην απευθείας εκτέλεση φάουλ που δοκίμασε, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους, διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στο 54ο λεπτό, με τον Νάτσιο να κάνει ωραία προσπάθεια και να πασάρει στον Κωσταδήμα που έγραψε το 1-4. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν πάντως το ματς με 9 παίκτες, καθώς με απευθείας κόκκινη κάρτα αποβλήθηκε και ο Κούρτης.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.): Καραμπούλας, Τσιώρης, Κωνσταντινίδης, Κατσάνος Γ., Κούρτης, Στύλιος, Χάρος, Κατσάνος Π., Πλεύρης Ν. (63' Αλειφτήρας), Κουτσοκώστας, Σπανός (80' Τσιούνης)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας): Κόπανος, Ντάμας, Τολιάκης, Κοντογιάννης, Γιαννούλης (46' Κόρδας), Λάμπρος, Παππάς Χ., Κωσταδήμας (80' Τσιρογιάννης), Νάτσιος Δ. (85' Μαγγιώρος), Παππάς Γ., Κοσμάς (66' Παππάς Ε.)