Πέρασε χωρίς πρόβλημα από την Ανέζα η Δόξα

Συνέχεια στα καλά αποτελέσματα έδωσε η Δόξα, που πέρασε από την Ανέζα με 0-3.

Σε τροχιά μπαράζ παρέμεινε η Δόξα, επικρατώντας με 0-3 της Ανέζας εκτός έδρας, με τους γηπεδούχους να γνωρίζουν ακόμα μια εντός έδρας ήττα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί στο πρώτο μέρος, και απώλεσαν ευκαιρίες για γκολ τόσο με τους Βασιλάκη και Σιλιόγκα σε κανονική ροή παιχνιδιού, όσο και με τους Καλόγηρο και Οικονόμου από στημένες μπάλες. Στο 43ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας που αντίκρισε ο Παπαγεωργίου, με τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλεύονται άμεσα το αριθμητικό τους πλεονέκτημα, και να σκοράρουν για το 0-1, όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Καλόγηρο και εκείνος με δυνατό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Σα να μην έφτανε το γκολ στους γηπεδούχους, πήγαν στα αποδυτήρια με εννέα ποδοσφαιριστές, αφού λίγο πριν την εκπνοή, απεβλήθη με κόκκινη κάρτα ο Μυτικιώτης.

Στο δεύτερο μέρος, η Δόξα με το προφανές προβάδισμα των δύο επιπλέον ποδοσφαιριστών, δεν είχε πρόβλημα να διαχειριστεί το παιχνίδι, παρά το γεγονός πως έμεινε και εκείνη με παίκτη λιγότερο, στο 80ο λεπτό, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Οικονόμου. Η Ανέζα προσπάθησε με κάποιες στημένες μπάλες να απειλήσει με τους Τσαμπά και Ρούμπο κυρίως, όμως φτάσαμε στο 83ο λεπτό, όταν με το παιχνίδι να έχει ανοίξει, ο Σιλιόγκας έφυγε στον κενό χώρο, απέναντι από τον Τσαμπά, και τον νίκησε γράφοντας το 0-2. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε για τη Δόξα, με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών αγώνα, ο Βελαέτης με ωραία προσπάθεια από τα δεξιά και σουτ.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Στούπας Παύλος

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς Μ., Ρώσσος (53' Παναγιώτου), Μυτικιώτης, Μητσαράς, Σιώζος Μ., Στεργίου, Ρώσσιος, Σιώζος Ν. (53' Ρούμπος), Παπανδρέου (59' Τσαμπάς Π.), Κοτρότσιος, Παπαγεωργίου

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νάσης, Τάγκας (70' Βελαέτης), Πατσαβούρας, Αράπης, Κάλλιας, Τυρολόγος, Καλόγηρος (65' Ρέντζιος), Οικονόμου, Θανάσης (82' Αναγνώστου), Βασιλάκης (86' Στέργιος), Σιλιόγκας