Πέρασε από την Ανέζα και έμεινε μόνη πρώτη η ΑΕΞ

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ΑΕ Ξηροβουνίου, επικράτησε στην έδρα της Ανέζας με 1-3 και έκανε το 3 στα 3.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μέσα στην Ανέζα, η ΑΕ Ξηροβουνίου, με αντεπίθεση, πήρε το παιχνίδι με 1-3, και έμεινε μόνη πρώτη στη βαθμολογία, καθώς είναι η μόνη ομάδα με το απόλυτο στα τρία πρώτα ματς. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν δύο καλές φάσεις με τους Νούτσο και Δόση. Η ΑΕΞ συνέχισε να πιέζει και στο 14ο λεπτό, η κεφαλιά του Μήτσου σταμάτησε σε σώματα στη γραμμή, ενώ στο 18' δυνατό σουτ του Νούτσου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 24ο λεπτό, πλασέ του Λάμπρου Δήμου πέρασε ελάχιστα άουτ, για να ανοίξουν οι γηπεδούχοι στην πρώτη τους φάση στο ματς, στο 29', όταν από φάουλ του Θωμά Παππά, ο Άκης Παππάς με σουτ έγραψε το 1-0. Η ΑΕΞ βγήκε άμεσα στην επίθεση, και αφού απείλησε στο 41' με σουτ του Δόση που έδιωξε ο Ρώσσιος, έφερε το ματς στα ίσα, στο 44', με το Μήτσο να κερδίζει πέναλτι, και το Δόση από την άσπρη βούλα να γράφει το 1-1

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΞ έφτασε άμεσα στην ανατροπή, και αφού απείλησε με το Μήτσο στο 46ο λεπτό που δε σκόραρε από θέση τετ α τετ, έκανε το 1-2, στο 47', όταν μετά από ωραίο συνδυασμό, ο Νούτσος βρήκε το Λάμπρο Δήμο, που πλάσαρε εύστοχα. Στο 56ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε τρίτο γκολ, καθαρίζοντας ουσιαστικά το παιχνίδι, με τον Ασπροποταμίτη, με σουτ έξω από την περιοχή να διαμορφώνει το τελικό 1-3. Με προβάδισμα δύο τερμάτων πλέον, η ΑΕΞ έβρισκε χώρους και έψαξε και για τέταρτο γκολ, έχοντας δοκάρι, με τον Άκη Δήμο στο 71ο λεπτό, καθώς και ακόμα δύο καλές στιγμές, ένα τετ α τετ του Τσόλη στο 82ο λεπτό, καθώς και ένα σουτ του Δόση δυνατό στο 85' που έφυγε άουτ, που δεν άλλαξαν το σκορ.

Διαιτητής : Διονύσης Δημήτρης  Βοηθοί : Σαρλής Χρήστος - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Ρώσσιος, Θειόπουλος (63' Σιόζος), Παππάς Φ., Χουλιάρας, Μυτικιώτης, Γεροκώστας (68' Παύλου), Ρώσσιος Λ., Παππάς Ακ. (77' Νίκου Χ.), Νίκου, Γκανάρας, Παππάς Θ.

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς) : Μπόλης, Θεοδωρής, Ασπροποταμίτης (79' Μπατίλας), Δήμος Χ., Κοσταντίνι, Μήτσος (74' Δίπλας), Κίτσιος Γ., Γκαρτζώνης, Δόσης, Δήμος Λ.(64' Τσόλης), Νούτσος (79' Κίτσιος Χ.)