Πέρασε από τα βροχερά Τζουμέρκα το Κομμένο

Σε ένα ματς με εναλλαγές στο σκορ, ο ΠΑΣ Κομμένου, επικράτησε του ΑΟΚ Τζουμέρκων, με το ευρύ 2-5.

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο, λόγω των βροχοπτώσεων, ο ΠΑΣ Κομμένου, επικράτησε του ΑΟΚ Τζουμέρκων, στην πρεμιέρα της Β' ΕΠΣΑ, με το ευρύ 2-5. Πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Δ. Νάτσιος που σημείωσε χατ-τρικ, με τον Καατσούλη να τον ακολουθεί σκοράροντας δύο φορές. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, και πήραν το προβάδισμα, στο 7ο λεπτό, όταν ο Κ. Κουτρομάνης με σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κόπανου, για το 1-0. Το Κομμένο έβγαλε άμεσα αντίδραση, και έφτασε στην ισοφάριση στο 14ο λεπτό, με τον Κατσούλη από θέση τετ α τετ να γράφει το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα, μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ολική ανατροπή, όταν μετά από σουτ του Κωσταδήμα στα σώματα, η μπάλα έφτασε στο Δ. Νάτσιο που σκόραρε από κοντά, για το 1-2. Στο 33ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ξαναέφεραν το ματς στην ισοπαλία, όταν μετά από φάουλ του Π. Κατσάνου, ο Ψυχογιός μέσα από την περιοχή, έκανε το 2-2. Το Κομμένο κατάφερε να πάει προηγούμενο στα αποδυτήρια, καθώς στο 44ο λεπτό, ο Δ. Νάτσιος με σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Καραμπούλα, γράφοντας το 2-3. Ο ΑΟΚΤ από τη μεριά του είχε μια σημαντική στιγμή, με το Ν. Πλεύρη όμως από καλή θέση να πλασάρει ψηλά.

Στο δεύτερο μέρος, το Κομμένο καθάρισε το ματς, φτάνοντας αρχικά, στο 2-4, στο 66ο λεπτό, με το Δ. Νάτσιο να ολοκληρώνει το χατ-τρικ του. Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη στιγμή να ξαναμπούν στο ματς, όμως το πέναλτι που κέρδισε ο Κούρτης, δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ ο Κουτρομάνης, που νικήθηκε από τον Κόπανο, για να διαμορφώσει το τελικό 2-5 στο 72ο λεπτό, ο Κατσούλης με κοντινό σουτ. Ο Δ. Νάτσιος είχε ευκαιρία να σημειώσει και τέταρτο τέρμα, όμως στο 83ο λεπτό, σημάδεψε το δοκάρι, με το 2-5 να παραμένει.

Διαιτητής : Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί : Βασίλα - Βαρέλης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Καραμπούλας, Κουτρομάνης Ηλ., Κούρτης, Ψυχογιός, Θανάσης (80' Χάρος), Στύλιος (74' Κωνσταντινίδης), Κουτρομάνης Κ., Κατσάνος Π. (80' Βασιλάκης), Πλεύρης Δ. (61' Διονύσης Κ.), Πλεύρης Ν., Αλειφτήρας

ΠΑΣ Κομμένου (Κωσταδήμας) : Κόπανος, Κόρδας, Πανακούλιας, Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης (78' Πάνος), Κοσμάς, Παππάς, Νάτσιος Δ., Κωσταδήμας, Κατσούλης, Ντάμας (86' Μαγγιώρος)