Πέρασε από τα Γιαννιτσά η Αναγέννηση

Δύσκολη επικράτηση, όπως και στην πρεμιέρα, αλλά αυτή τη φορά στα Γιαννιτσά για την Αναγέννηση.

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για την Αναγέννηση απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών, όμως αυτή τη φορά εκτός έδρας με 33-35. Η Αναγέννηση ξεκίνησε καλύτερα στην αναμέτρηση και πήρε ένα μικρό προβάδισμα στο δεύτερο πεντάλεπτο, με τις γηπεδούχες να ισοφαρίζουν σε 14-14 στο 25', και την αρτινή ομάδα να πηγαίνει προηγούμενη στα αποδυτήρια με 17-18. Στο β' ημίχρονο, η Αναγέννηση ξεκίνησε πολύ δυνατά και με επιμέρους σκορ 5-1 κατάφερε να πάρει ένα προβάδισμα ασφαλείας και να κρατήσει στο τέλος τη νίκη, παρά την προσπάθεια του Μ. Αλέξανδρου στο τελευταίο δεκάλεπτο να πάρει κάτι από το ματς. Τις εντυπώσεις έκλεψαν Ε. Τροχίδου από τα Γιαννιτσά και Ανδρίτσου από την Άρτα, που πέτυχαν 14 και 15 γκολ αντίστοιχα.

Διαιτητές: Λινάρδος - Νικολαΐδης

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-6, 8-10, 11-14, 14-14, 17-18 (ημχ) 18-23, 22-26, 25-29, 27-30, 31-33, 33-35

Δίλεπτα: 3-3  Πέναλτι: 2/3 - 8/11

Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Σαφαρίκας): Πυριτίδου, Τροχίδου Χ. 7, Τροχίδου Ε. 14, Κοτζαχρήστου, Πλιόγκα, Παπαδοπούλου, Πατσάνη 2, Παπαδοπούλου Γ. 1, Μαντζίρη, Πέγιου, Τρελοπούλου, Αναστασίου 5, Τομίδου 4

Αναγέννηση Άρτας (Τσέλιος): Μούρνου 3, Σκάρα, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 4, Ciobanu 8, Κανάρα, Ανδρίτσου 15, Θεοδοσοπούλου Σ. 1, Παπακοσμά, Davidovic 4, Μαυροπούλου