Πέρασε από το Νεοχώρι και έμεινε μόνος πρώτος ο Σκουφάς

Έκανε το καθήκον του ο Σκουφάς, περνώντας από το Νεοχώρι, με 1-3 και μένοντας μόνος πρώτος.

Σε ένα ματς με αρκετές δυνατές μονομαχίες και κάρτες, αν και χρειάστηκε να φτάσει στο δεύτερο μέρος, για να βρει γκολ, ο Σκουφάς επικράτησε του Αχιλλέα στο Νεοχώρι, με 1-3, με όλα τα γκολ να σημειώνονται σε ένα τέταρτο, και παρέμεινε μόνος πρώτος. Αντίθετα, ο Αχιλλέας που έμοιαζε πριν κάποιες αγωνιστικές να έχει εξασφαλίσει την παραμονή του, πλέον νιώθει καυτή την ανάσα του Ξηροβουνίου, που θέλει να αποφύγει τα μπαράζ παραμονής. Το πρώτο μέρος ήταν σχετικά μοιρασμένο για τις δύο ομάδες, που είχαν από ένα ακυρωθέν γκολ για οφσάιντ, με το Νεοχώρι να έχει λίγο πριν την ανάπαυλα, ένα καλό φάουλ του Κωσταδήμα, που πέρασε από όλους.

Η επανάληψη, επιφύλασσε όλη τη δράση του αγώνα, με το Σκουφά να μπαίνει καλύτερα στο γήπεδο, και να ανοίγει το σκορ στο 50ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Βερλέκη, ο Μήτσος προσποιήθηκε, μπερδεύοντας τον Κωσταδήμα, που έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα του Οικονόμου, για το 0-1. Στο 60ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν ο Βερλέκης εκτέλεσε εκ νέου φάουλ, αυτή τη φορά απευθείας, με τον Οικονόμου να μην κάνει καλή εκτίμηση της φάσης, και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, για το 0-2. Η αντίδραση του Αχιλλέα ήταν άμεση, καθώς στο 62ο λεπτό, ξαναμπήκε στο ματς, όταν μετά από συνδυασμό του Παππά με τον Πάνο, ο τελευταίος με ωραίο βολέ κρέμασε τον Παπαχαρίση, μειώνοντας σε 1-2. Ο Σκουφάς ανέκτησε άμεσα το προβάδισμα των δύο τερμάτων, αφού στο 65ο λεπτό, ο Γκαρτζώνης βρήκε το Μήτσο και εκείνος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3, τελειώνοντας το ματς.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Σκαμπαρδώνης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Κοσμάς, Γιαννούλης, Στόγια, Τολιάκης (73' Λούλο), Παππάς (84' Γουδέλης), Δήμου, Πάνος, Νάσο (63' Ζίου), Κωσταδήμας (81' Νούσιας), Κατσούλης

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Μπακοχρήστος (46' Παπαχαρίσης), Παπαγιάννης, Μπελής (61' Τζελιλάι), Κλαίντι (46' Μαλτέζος), Τζιότζιος, Θεοδωρής, Τάσσος, Μπούντζας (33' Γκαρτζώνης), Μήτσος, Αντωνίου, Βερλέκης