Πέρασε από το "Γεώργιος Γιολδάσης" ο Σκουφάς

Χάρη σε ένα γκολ στο τέλος του πρώτου μέρους, που έλυσε το "Γόρδιο δεσμό", ο Σκουφάς επικράτησε εύκολα της Δόξας με 0-4.

Με 0-4 πέρασε από την έδρα της Δόξας, ο Σκουφάς, σε ένα ματς που μέχρι το 70ο λεπτό, οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μέσα στο παιχνίδι, όμως σε τρία λεπτά, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν 3 φορές, δίνοντας διαστάσεις στη νίκη τους. Στο πρώτο ημίωρο το παιχνίδι ήταν κακό, με το Σκουφά να έχει μια στείρα υπεροχή, να δημιουργεί όμως μόνο μία σοβαρή ευκαιρία, με τον Κακάβα να σηκώνεται μόνος σε φάουλ του Χούσου και να στέλνει με σκαστή κεφαλιά την μπάλα άουτ. Στο 37ο λεπτό, ο Χρηστογιάννης σέντραρε, με τον Τσαρακλημάνη να πιάνει όμως άσχημη κεφαλιά. Τελικά, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ σε ένα κομβικό σημείο, καθώς στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, έπειτα από απανωτές κόντρες στην περιοχή της Δόξας, η μπάλα στρώθηκε στο Δάρδα, που πλάσαρε, με την μπάλα να κοντράρει εκ νέου και να αλλάζει πορεία, ξεγελώντας το Μαλαμή και καταλήγοντας στα δίχτυα για το 0-1. Αυτή ήταν και η τελευταία φάση του πρώτου 45λέπτου, με το διαιτητή Φάντη να αποβάλει, πριν το τελευταίο σφύριγμα τον Ηλία Μαγκάκη από τον πάγκο του Σκουφά.

Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι συνέχισε να κυμαίνεται στον ίδιο ρυθμό, χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τη Δόξα να φτάνει πρώτη κοντά στο γκολ της ισοφάρισης, όταν από φάουλ του Τσούμαλη, ο Καλόγηρος σηκώθηκε μόνος, όμως δε βρήκε την μπάλα γεμάτα και εκείνη έφυγε παράλληλα στην εστία του Παπαχρήστου. Για το Σκουφά αρκούσε ένα τρίλεπτο-φωτιά στο οποίο εκμεταλλεύτηκε απανωτά λάθη στο κέντρο της Δόξας και πέτυχε 3 γκολ! Στο 70ο λεπτό, ο Αρτέμης έκανε αβίαστο λάθος στο χώρο του κέντρου, με το Χρηστογιάννη να γίνεται κάτοχος της μπάλας στη περιοχή και να σπάει παράλληλα στον Τσαρακλημάνη που πέτυχε πολύ εύκολα το 0-2. Ο επιθετικός, του Σκουφά ένα λεπτό μετά, μετά από νέο λάθος στο κέντρο της Δόξας, έγινε κάτοχος της μπάλας στην περιοχή απέναντι από το Μαλαμή και πλάσαρε για το 0-3. Στο 73ο λεπτό, νέο λάθος στο κέντρο της Δόξας, έδωσε την ευκαιρία στον Κατσιούλη να βρεθεί με την μπάλα στην περιοχή, και να ανατραπεί, κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε και πάλι ο Τσαρακλημάνης, που ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, σημειώνοντας το τελικό 0-4. Στον υπολειπόμενο χρόνο δεν άλλαξε κάτι, πέραν από μια χαμένη ευκαιρία του Παπαγιάννη να σημειώσει το γκολ της τιμής, με το Σκουφά να κατακτά τη νίκη, και να φτάνει τους 15 βαθμούς, έχοντας πάντα στο κατόπι του τη Φλωριάδα, που ακολουθεί με 13.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Σιατής Κωνσταντίνος - Δραγατάκης Γιώργος

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Παπαχρήστος, Καλπακούλας, Τσιάπαλης, Κακάβας, Χούσος (74' Κολιούλης), Σχισμένος, Κυριάκης, Δάρδας Αν. (77' Θεοδωρής), Τσαρακλημάνης, Χρηστογιάννης, Τσίρος (57' Κατσιούλης)

Δόξα Άρτας (Σιαπέρας-Γεωργίου) : Μαλαμής, Βελαέτης, Παπαγιάννης, Σιαπέρας, Στέργιος, Καλόγηρος (77' Πολύζος), Αράπης, Αρτέμης (77' Παπαχρήστος), Τσουμαλης, Βασιλάκης, Τατσης (81' Μπιλιάλης)