Παλικαρίσια εμφάνιση του ΑΟΚ Τζουμέρκων με δέκα παίκτες και ανατροπή

Οι Τζουμερκιώτες πήραν τη νίκη με 3-1 αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι αγωνίστηκαν και με δέκα παίκτες λόγω απουσιών!

Συνέχεια στην αναμέτρηση του ΑΟΚ Τζουμέρκων με την Άρτα 2013 στο γήπεδο του Βουργαρελίου, με τη διεξαγωγή του β' ημιχρόνου, είχαμε σήμερα, καθώς το παιχνίδι που ξεκίνησε την Κυριακή με καθυστέρηση 22 λεπτών, μετά από το πρώτο ημίχρονο που ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 0-0, διακόπηκε λόγω της κατάστασης του αγωνιστικού χώρου από τις έντονες βροχοπτώσεις αλλά και της συσκότισης λόγω της κακοκαιρίας.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να άνοιξαν το σκορ στο 70ο λεπτό, όταν έπειτα από σέντρα από τα δεξιά και προσωρινή απόκρουση του Οικονόμου, ο Ζήσης που πήρε το ριμπάουντ έκανε το 0-1, όμως οι γηπεδούχοι αν και αγωνίστηκαν με δέκα παίχτες επειδή δεν συμπλήρωναν, κατάφεραν όχι μόνο να ισοφαρίσουν άμεσα αλλά και να πάρουν το τρίποντο της νίκης. Ο παίχτης που άλλαξε την εικόνα υπέρ του ΑΟΚ Τζουμέρκων ήταν ο Κώστας Κουτρουμάνης που πέτυχε δύο γκολ, ο οποίος αρχικά ένα λεπτό μετά έφερε το ματς στα ίσα με σέντρα-σουτ, κρεμώντας τον Τάτση, ενώ στο 80ο λεπτό, έκανε το 2-1, με πλασέ από πλάγια θέση, αφού πρώτα πέρασε με ατομική προσπάθεια δύο αντιπάλους του. Η Άρτα 2013 προσπάθησε να αξιοποιήσει το αριθμητικό της πλεονέκτημα και να πάρει έστω το βαθμό τις ισοπαλίας, όμως οι γηπεδούχοι σκόραραν και τρίτο τέρμα στο 90ο λεπτό, όταν ο Κούρτης εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.): Οικονόμου, Κούρτης, Κωνσταντινίδης, Βόιδαρος, Αλειφτήρας, Χάρος, Σπανός, Στύλιος, Κουτρομάνης Η., Κουτρομάνης Κ.

Άρτα 2013 (Θόδης): Τάτσης, Θόδης, Γούλας, Κουτρούμπας, Μιχάλης, Κατσαρός, Ζήσης, Βλάχας, Στράτος, Κοίλιας, Γκούβας