Φινάλε με ήττα για τον Καραϊσκάκη Κ19

Με εντός έδρας ήττα (0-2) από την Δόξα Δράμας ολοκλήρωσε το φετινό πρωτάθλημα ο Καραϊσκάκης Κ19.

Οι Νέοι του Καραϊσκάκη που παρατάχθηκαν στο σημερινό παιχνίδι με αρκετές απουσίες, έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ από κερδισμένο πέναλτι, αντιθέτως δέχθηκαν ένα σε κομβικό σημείο της αναμέτρησης, με αποτέλεσμα να ηττηθούν εντός έδρας. Στο 7ο λεπτό, ο Μαργώνης είδε εκτός εστίας τον Μαργαρίτη και προσπάθησε να τον νικήσει από μακριά, όμως ο τελευταίος μπλόκαρε. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φανούν απειλητικοί, με τον Γρηγοριάδη να περνάει κάθετα στον Διγκόζη, και τον Μπούκα να προλαβαίνει να απομακρύνει. Στο 29ο λεπτό από βολέ του Μπούκα, ο Μαργώνης μπήκε στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι από τον Δεληγιώρογλου. Ο Κούσης όμως που ανέλαβε να το εκτελέσει νικήθηκε από τον Μαργαρίτη που απέκρουσε εντυπωσιακά, ενώ στη συνέχεια της φάσης πλασέ του Μαργώνη από πλάγια θέση, έβγαλε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Δράμας. Τελευταία καλή στιγμή στο α' μέρος, ένα γύρισμα του Παπαγεωργίου, με τον Γεωργιάδη υπό την πίεση του Θεμελή στο πρώτο δοκάρι, να στέλνει τη μπάλα άουτ.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι στο 47ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι. Ο Θεοδωρίδης έκανε εξαιρετική ατομική προσπάθεια μέσα στην περιοχή για να ανατραπεί λίγο πριν σουτάρει από τον Βλάχο και να κερδίσει πέναλτι. Ο Παπαγεωργίου που ανέλαβε την εσχάτη των ποινών, έστειλε τη μπάλα στο κέντρο της εστίας για το 0-1. Στο 56' ο Καραϊσκάκης προσπάθησε να απαντήσει, όμως ο Κούσης έπειτα από ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Τσίρκα, σούταρε υπό πίεση άουτ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Διγκόζης εκτέλεσε φάουλ, ο Δεληγιώρογλου έκανε μία γυριστή κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Θεοδωρίδη, που από κοντά πλάσαρε εύστοχα τον Μπαλαούρα για το 0-2. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Κούσης βρέθηκε μέσα στην περιοχή με τη μπάλα, αλλά το διαγώνιο πλασέ του πέρασε άουτ. Στα εναπομείναντα λεπτά, δεν σημειώθηκε κάποια άλλη αξιόλογη φάση, με την ομάδα Νέων του Καραϊσκάκη να κλείνει τη χρονιά με ήττα, τερματίζοντας στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου. Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, Πανσερραϊκός - Αιγινιακός 6-1.

Διαιτητής: Κωστούλας (Άρτας)  Βοηθοί: Μάνος (Άρτας) - Γεωργούλας (Άρτας)

Κ19 Καραϊσκάκης (Σφήκας): Μπούκας (46' Μπαλαούρας), Μήτσιος, Θεμελής, Βασίλας, Κρίκας, Τσίρκας (68' λ.τρ. Δήμος), Χύσο (88' Γιαννούλης), Βλάχος, Καζέλης (74' Παπαγιάννης), Μαργώνης, Κούσης

Κ19 Δόξας Δράμας (Αθανασιάδης): Μαργαρίτης, Θεοδωρίδης (90' Κορώνης), Χατζηδημητρίου, Δεληγιώρογλου, Παρασκευάς, Κούτκας, Παπαγεωργίου, Γρηγοριάδης (91' Κυριακίδης), Γεωργιάδης (84' Μακράκης), Διγκόζης, Λυκίδης (88' Προκοπίου)