"Πεντάρα" στην ελλιπή Ολυμπιάδα ο ΠΑΣ Κομμένου

Δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην ελλιπή Αγία Παρασκευή, το Κομμένο, επικρατώντας με το ευρύ 5-0.

Κανένα περιθώριο αντίδρασης δεν άφησε στην Ολυμπιάδα ο ανεβασμένος ΠΑΣ Κομμένου, φιλοδωρώντας τη με 5 τέρματα, και ανεβαίνοντας στη 2η θέση της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με σοβαρές απουσίες, με σημαντικότερη αυτή του Τζ. Τζελιλάι, και το γεγονός αυτό, σε συνδυασμό με την εξαιρετική εμφάνιση του Κομμένου σήμερα, οδήγησε σε μια βαριά ήττα, με το σκορ να είναι στο 4-0 από το πρώτο μέρος. Ο Κατσούλης στο 8ο λεπτό, μετά από παράλληλη μπαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Στο 17ο λεπτό, ο Κωσταδήμας βρήκε κάθετα το Σ. Νάτσιο που σούταρε με τη μία, με το Λ. Τζελιλάι στην προσπάθειά του να διώξει να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λάμπρου, για το 2-0. Στο 25ο λεπτό, ο Δήμος για την Ολυμπιάδα εκτέλεσε απευθείας φάουλ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, ενώ το Κομμένο άγγιξε το το τρίτο γκολ λίγο αργότερα, καθώς κέρδισε πέναλτι, με το Λάμπρου όμως να σταματά την εκτέλεση του Κωσταδήμα. Τελικά στο τελευταίο πεντάλεπτο, οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς, φτάνοντας αρχικά στο 3-0, όταν μετά από κόρνερ του Ντάμα, ο Παππάς στόπαρε και σούταρε έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Το 4-0, έγινε τρία λεπτά μετά, με τον Κατσούλη με πλασέ μέσα από την περιοχή, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από μπαλιά από τα πλάγια.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν γρήγορα γρήγορα το δείκτη του σκορ στο 5-0, όταν στο 50ο λεπτό, ο Σ. Νάτσιος βρήκε τον Κωσταδήμα, που πλάσαρε στην κίνηση νικώντας τον Πεπώνη. Στον υπολειπόμενο χρόνο του δευτέρου μέρους, οι νικητές διαχειρίστηκαν το ευρύ τους προβάδισμα, και έφτασαν σε μια άνετη νίκη, πηγαίνοντας την επόμενη αγωνιστική στην Ακροποταμιά, για ένα δυνατό ματς, που θα αλλάξει ενδεχομένως την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας) : Κόπανος, Ντάμας (77' Μαγγιώρος), Γιαννούλης, Κοντογιάννης, Κόρδας, Νάτσιος Χ. (60' Δήμος), Παππάς, Νάτσιος Ε., Νάτσιος Δ. (60' Τσιρογιάννης), Κατσούλης, Κωσταδήμας

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκεύής (Δήμος Δ.) : Λάμπρου (46' Πεπώνης), Σάνη, Σάνι, Τζελιλάι Λ., Δήμος (46' Πανής), Λιώλης, Σταμούλης (87' Καραμπίνας), Τρίφι, Παπανδρέου, Παπαγιάννης, Μαλέσκος