Πέμπτη σερί νίκη για τον ΠΑΣ Κομμένου που πέρασε με 1-4 από την Ακροποταμιά

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας διατηρήθηκε ο ΠΑΣ Κομμένου, ο οποίος επικράτησε στο δεύτερο διαδοχικό τοπικό ντέρμπι επί του Ακράτητου Ακροποταμιάς, με το επιβλητικό 1-4.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό, με τον Κοντογιάννη με κεφαλιά πάσα να βρίσκει τον Κωσταδήμα, ο οποίος με ψηλοκρεμαστό πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 34ο λεπτό ήρθε το 0-2 για τον ΠΑΣ, με τον Παππά να τροφοδοτεί τον Κατσούλη, ο οποίος με φοβερό σουτ στην κίνηση από πλάγια θέση έξω από τη μεγάλη περιοχή, έστειλε τη μπάλα στο απέναντι παραθυράκι.

Στην επανάληψη, ήταν η σειρά των γηπεδούχων να μπουν πιο αποφασισμένοι και κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 στο 52ο λεπτό, με τον Παπανδρέου να νικά σε τετ-α-τετ τον Κόπανο. Ακολούθησαν δυνατές μονομαχίες κάτω από δυνατή βροχή, για να μείνει η ομάδα του Κομμένου με δέκα παίχτες στο 62', όταν ο Κοσμάς εξύβρισε τα θεία σε διαπληκτισμό με τον Κόπανο και αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Για καλή τους όμως τύχη, το σοβαρό λάθος να μείνουν με παίχτη λιγότερο δεν τους κόστισε, καθώς επτά λεπτά αργότερα και σε κόντρα επίθεση, ο Κωσταδήμας βρήκε τον Κατσούλη που σούταρε εύστοχα για το 1-3, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Διονύσης Νάτσιος, ο οποίος σε νέα αντεπίθεση κρέμασε από μακριά Τατσιόπουλο.

Διαιτητής: Αθανασίου Άγγελος  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Αλευρή Κωνσταντίνα

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπακόλας): Τατσιόπουλος, Κοσμάς, Κώστας Κοντούρης, Κολιογιάννης, Ρίζος (70' Λέκος), Σμύρης, Καλεύρας, Παπανδρέου (70' Μπίτζος), Ζαφείρης (74' Γρίβας), Πάνος (58' Κρίκας)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας): Κόπανος, Ντάμας (78' Τολιάκης), Κοντογιάννης, Κόρδας (78' Χαλκιάς), Πανακούλιας, Νάτσιος Χ., Παππάς, Νάτσιος Στ. (32' λ.τρ. Κοσμάς), Νάτσιος Δ., Κατσούλης, Κωσταδήμας (74' Τσιρογιάννης)

Περισσότερα στο βίντεο με τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του παιχνιδιού.