'Ολα "μηδέν" στο τοπικό ντέρμπυ της Γ' Εθνικής

Σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς, Σκουφάς Κομποτίου και Εθνικός Φιλιππιάδας, έμειναν στο 0-0.

Η περιγραφή του παιχνιδιού είναι μια προσφορά της ταβέρνας :

"ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΣ"
Κομπότι Άρτας
Τηλ. 2681065293

Λευκή ισοπαλία με δύο χαμένους στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης, ανάμεσα σε Σκουφά και Εθνικό, σε ένα ματς που δε διεκδίκησε ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας, με τις δύο ομάδες να παραμένουν στα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας, και το Σκουφά, να διατηρεί τα άσχημα επιθετικά του ποσοστά, έχοντας μόλις ένα γκολ μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Λίγο μετά το δεκάλεπτο, ο Νταλάκας εκτέλεσε φάουλ ο Βερλέκης πήρε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε και στον Ντανάι, όμως ο πρώην συμπαίκτης του Βαρέλης, του είπε "όχι". Στο 20', ο Νταλάκας εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα πήρε κατεύθυνση προς το τέρμα, όμως ο Βαρέλης ήταν και πάλι εκεί. Στο ημίωρο, ο Μανιώτης είχε ένα καλό φάουλ που σταμάτησε στον Παπαχρήστο, ενώ στο 40ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης βρήκε ωραία το Μάγγο που απέφυγε έναν αντίπαλο, όμως δεν πλάσαρε καλά καθώς ο Πέτσας τον κόντραρε.

Στο δεύτερο μέρος, οι φάσεις ήταν ακόμα λιγότερες μπροστά στις δύο εστίες, με τον Εθνικό να είναι καλύτερος στο πρώτο 20λεπτο, όμως το Σκουφά να ανεβαίνει στο γήπεδο και να ισορροπεί το ματς, χωρίς ωστόσο κάποια ομάδα να έχει εικόνα που έδειχνε ότι αξίζει τη νίκη έναντι στην άλλη. Στην καλύτερη φάση της επανάληψης, ο Μανιώτης βρήκε το Δημουλά, με τον τελευταίο να σουτάρει και την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, με το 0-0 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Διώτη.

Διαιτητής : Διώτης Κων/νος  Βοηθοί : Κουρλος Δημήτρης - Μπύρος Σπύρος

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Παπαχρήστος, Καλπακούλας, Παπαγιάννης, Σχισμένος, Πέτσας, Βερλέκης, Παππάς (75' Δήμος), Μαγκάκης, Σταμούλης (70' Ασπροποταμίτης), Νταλάκας (60' Παρράς), Μπαλάφας

Εθνικός Φιλιππιάδας (Λάππας) : Βαρέλης, Μαλλάτος, Χρήστου, Δημουλάς, Παπαρούνης, Λέντζος (50' Αντωνιάδης), Καραγκούνης (70' Παπακίτσος), Ντανάι, Λάππας (90' Ντούσκας), Μανιώτης, Μάγγος (80' Τσάπι)