Επιστροφή στις νίκες για την Αναγέννηση

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Αναγέννηση, που επικράτησε του Ακράτητου με 0-3.

Εκτός έδρας νίκη και μάλιστα χωρίς να δεχτεί γκολ για την Αναγέννηση Άρτας, κόντρα στον Ακράτητο Ακροποταμιάς, που παρέμεινε χωρίς νική μετά τα πρώτα πέντε ματς της σεζόν. Η "Α" είχε τη συντριπτική υπεροχή στο παιχνίδι, χωρίς όμως να τη μετουσιώσει σε γκολ, για να φτάσουμε στο 28ο λεπτό, όταν Τσάκαλος και Κολιός συνεργάστηκαν άψογα, με τελικό αποδέκτη της μπάλας τον Τσιφλίδη, που στην παρθενική του εμφάνιση μετά την επιστροφή του στην ομάδα, έγραψε μέσα από την περιοχή το 0-1. Το δεύτερο γκολ δεν άργησε να έρθει, με τον Τσάκαλο, τρία λεπτά μετά, να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ, για τρίτο σερί ματς!

Στο δεύτερο μέρος, η "Α" πέτυχε και τρίτο γκολ στο 57ο λεπτό, κλειδώνοντας τη νίκη, όταν μετά από σέντρα σουτ του Παπαχρηστάκη, η μπάλα κατέληξε στο "παραθυράκι" του Τζουμανίκα, για το 0-3. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, έχοντας ένα σουτ του Βαγγελή που σταμάτησε στον Παπαδημητρίου, ενώ από τη μεριά της η Αναγέννηση είχε ευκαιρίες να διευρύνει κι άλλο το σκορ, με το Γιώργο Δήμονα αστοχεί σε δύο περιπτώσει στο 65' και στο 70', ενώ και ο Μανοδήμος είχε με τη σειρά του μια κεφαλιά που έφυγε άουτ, με το 0-3 να παραμένει ως τελικό σκορ και την Αναγέννηση να φτάνει στους 5 βαθμούς.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Γκόκα Κατερίνα - Τράμπας Θωμάς

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Σανιδάς, Μπίτζος, Κώστας, Σμύρης, Χελάς (44' Βαγγελής), Μπακόλας (46' Τζουβάρας), Λούλο, Κοντογιάννης (70' Πλεύρης), Κοσμάς, Κρίκας (46' Τατσιόπουλος)

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας) : Παπαδημητρίου, Βασιλείου, Παπαχρηστάκης (84' Μπούκας), Τζιότζιος, Μανοδήμος, Τσιφλίδης, Βαλλίδης, Τσάκαλος, Κολιός (46' Δήμος), Σταύρου (75' Παπαμιχαήλ), Παπαγιάννης (81' Τζίμας)