Όλα μηδέν στο Κομπότι

Σκουφάς και Αναγέννηση έμειναν στο 0-0, στο Κομπότι, σε ένα παιχνίδι όπου κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες.

Οι δύο ομάδες που μάχονται για τον τίτλο του πρωταθλητή και την άνοδο στη Γ' Εθνική, στο σημερινό παιχνίδι πρόσεξαν περισσότερο τα μετόπισθεν, καθώς επιθετικά και οι δύο προσπαθούσαν να γίνουν απειλητικές κυρίως με βαθιές μπαλιές στην πλάτη της άμυνας και μέσω των κερδισμένων στημένων φάσεων, χωρίς όμως θετικό αποτέλεσμα. Το σημερινό 0-0 δεν αλλάζει κάτι στα δεδομένα των play-off, με την Αναγέννηση (πρώτο παιχνίδι πρωταθλήματος που δεν κέρδισε φέτος) αν δεν γίνει κάποια έκπληξη στα επόμενα τρία παιχνίδια να βολεύεται στον "τελικό" με το Σκουφά και με την ισοπαλία, σε αντίθεση με την ομάδα του Κομποτίου που στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας στις 11 Μαΐου θα θέλει μόνο νίκη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Αναγέννηση είχε την καλύτερη της στιγμή στην αναμέτρηση στο 13ο λεπτό, όταν έπειτα από στημένη φάση και απομάκρυνση των αμυντικών των γηπεδούχων, ο Κραμπής με κεφαλιά πάσα βρήκε τον Σιδηρόπουλο σε καλή θέση μέσα στην περιοχή, αυτός όμως από πλάγια θέση είδε το δυνατό σουτ του να αποκρούει σωτήρια ο Μούτσιος. Δύο λεπτά αργότερα και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κατσαρού, ο Μούτσιος που ήταν ασταθής στο α' μέρος δεν κατάφερε να μπλοκάρει τη μπάλα, όμως μπλόκαρε στη συνέχεια το γυριστό του Σιδηρόπουλου.

Στο β' ημίχρονο, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους δύο τερματοφύλακες και το μοναδικό γκολ που επετεύχθη ακυρώθηκε ως οσφαίντ στο 75ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Παπαρούνη, ο Σιδηρόπουλος πήρε την πρώτη κεφαλιά με τον Ασπροποταμίτη να πετάγεται στη συνέχεια και να σκοράρει με κεφαλιά, όμως τον επόπτη Μάνο να σηκώνει άμεσα τη σημαία του, υποδεικνύοντας τον σκόρερ σε αντικανονική θέση.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί: Μάνος Δημήτρης - Παπανίκος Βαγγέλης

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας): Μούτσιος, Παπαγιάννης (72' Δήμος), Σχισμένος, Πέτσας, Τζιότζιος, Θεοδωρής, Βερλέκης, Τάσσος, Κυριαζής (79' Μαλτέζος), Αντωνίου, Τσαρακλημάνης (62' Μπελής Γ.)

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Μπακόλας, Θεοδώρου, Λύτος, Παπαρούνης, Γιαννούλης, Κατσαρός, Κραμπής, Ασπροποταμίτης (85' Δεληκούρας), Σταμούλης, Παπακίτσος Α. (76' Παπακίτσος Δ.), Σιδηρόπουλος

Αναλυτικό φωτορεπορτάζ του παιχνιδιού ΕΔΩ.