Ο Δάσκαλος έδωσε τη νίκη στην Ολυμπιάδα απέναντι στον Αστέρα στην πρεμιέρα

Χάρη σε ένα γκολ του Δάσκαλου, η ομάδα της Αγ. Παρασκευής έκανε νικηφόρα πρεμιέρα απέναντι στον Αστέρα Ρόκκα.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στην αναμέτρηση, όταν από εκτέλεση φάουλ του Συγίζη, ο Αλ. Πανέτας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ, για να χάσουν μεγάλη ευκαιρία οι γηπεδούχοι λίγο αργότερα, όταν από γέμισμα και λάθος έξοδο του Ζιώβα, ο Δάσκαλος από πλάγια θέση και σε κενό τέρμα σούταρε λίγο άουτ. Από σέντρα του Συγίζη απείλησε και ο Σιαφάκας με κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι που πέρασε επίσης άουτ, για να απειλήσει ξανά ο Δάσκαλος στα μισά του ημιχρόνου, όταν με σουτ έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το τέρμα που τελικά έμελε να κρίνει την αναμέτρηση στο 40ο λεπτό, όταν από μπαλιά του Τσιρώνη στην πλάτη της άμυνας, ο Δάσκαλος αν και αρχικά νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον Ζιώβα, στη συνέχεια σε κενό τέρμα πέτυχε το 1-0.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Αστέρα πάλεψαν για να φτάσουν στην ισοφάριση, όμως σε ατομική προσπάθεια του Νίκαρη, ο οποίος πέρασε 2-3 παίκτες, ο Λάμπρου έκλεισε γρήγορα το οπτικό του πεδίο και παραχώρησε κόρνερ. Από εκτέλεση κόρνερ του Κρεμίδα, ήρθε ακόμα μία μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Λάμπρου απέκρουσε με δυσκολία την κοντινή κεφαλιά του Ζαρκάδα, με τους παίκτες της Ολυμπιάδας να απομακρύνουν στη συνέχεια τον κίνδυνο από τη μικρή περιοχή. Η Ολυμπιάδα στο β' μέρος εκτός από ένα τεχνικό σουτ του Δάσκαλου που απέκρουσε σε κόρνερ ο Ζιώβας, δεν κατάφερε να έχει κάποια άλλη αξιόλογη στιγμή, φτάνοντας παρ' όλα αυτά σε μία σημαντική νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Διαιτητής: Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί: Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Στούπας Παύλος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Τσιρώνης): Λάμπρου, Πούλιος (72' Λιώλης), Παχούλας, Παπακώστας, Χαρπαντίδης, Μπέτσας (84' Λεκάνης), Τσιρώνης, Παπαγιάννης, Σταμούλης (58' Γώτας), Χεμπέγια (83' Πανής), Δάσκαλος

Αστέρας Ρόκκα (Μπαγιώργας Ν.): Ζιώβας, Μπαγιώργας Π. (71' λ.τρ. Βάντζος Ελ.), Πανέτας Αλ., Ζαρκάδας, Συγίζης, Βάντζος Ι., Μάης, Κρεμίδας, Γκανιάτσας (81' Ντεκούλης), Νίκαρης, Σιαφάκας (57' Πανέτας Γ.)