Νίκησε την Ανέζα και προκρίθηκε ο Απόλλωνας

Με 3-0 επικράτησε της Ανέζας ο Απόλλωνας Γλυκορίζου και πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Εντός έδρας νίκη για το Γλυκόριζο που επικράτησε του ΠΑΣ Ανέζα με 3-0 και πέρασε στα ημιτελικά της φάσης του Κυπέλλου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25ο λεπτό, όταν ο Χαϊντάρι βρέθηκε μέσα στην περιοχή, και με σουτ στην κλειστή γωνία του Δημολένη έγραψε το 1-0 για την ομάδα του. Στο 36' ήρθε και το 2-0 για τον Απόλλωνα, όταν ο Τρούλλης έστρωσε στο Δήμο σε φάουλ έξω από την περιοχή, και ο δεύτερος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του ΠΑΣ Ανέζα. Το παιχνίδι κρίθηκε με το τρίτο γκολ της Ανέζας, όταν ο Κορέλης βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στη μικρή περιοχή των φιλοξενούμενων και με κοντινό σουτ έγραψε το τελικό 3-0, ανοίγοντας λογαριασμό με τη νέα του ομάδα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν στο 75ο λεπτό, με ένα φάουλ του Ρούμπου, το οποίο ωστόσο έβγαλε δύσκολα στη γωνία του ο Λάζαρος. Στην τελευταία φάση του ματς, ο Γιάννενας στο 88ο λεπτό είχε την ευκαιρία να γράψει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, όμως από το ύψος του πέναλτι και με το Δημολένη, εξουδετερωμένο πλάσαρε εκτός εστίας, με το 3-0 να παραμένει ως τελικό σκορ, και τον Απόλλωνα να επανέρχεται στις επιτυχίες, σε αντίθεση με την Ανέζα που δεν έχει ξεκινήσει πολύ καλά τη χρονιά.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Πετσίνης Δημήτρης

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Λάζαρος, Τριαντάφυλλος (55' Κόνιαρης), Καφαλής, Κατσιγιάννης, Γιώτης, Τρούλλης, Γεωργάκης, Χαϊντάρι (65' Κολιός), Γιάννενας, Δήμος (67' Ντάκουλας), Κορέλης

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Δημολένης, Ρώσσος, Σιώζος Μ., Μυτικιώτης, Μπαλάγκας, Μπάφας, Ρώσσιος, Ζώης, Κοτρότσιος, Παπαγεωργίου (46' Ρούμπος), Σιώζος Ν.