Νίκησε και πήρε την 4η θέση η Ολυμπιάδα

Με 3-0 επικράτησε των Ρακούν η Ολυμπιάδα, και κατετάγη 4η στην κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος.

Το πλεονέκτημα της έδρας για το πρώτο ματς των μπαράζ, κρινόταν σήμερα για την Ολυμπιάδα, αφού την αντίπαλό του τη γνώριζε, καθώς με τους Φιλέλληνες Πέτα, πηγαίνουν χέρι-χέρι εδώ και αρκετό καιρό. Οι γηπεδούχοι έκαναν το καθήκον τους, επικρατώντας των Ρακούν με 3-0, και έτσι θα αντιμετωπίσουν με πλεονέκτημα έδρας και ισοπαλίας τους Φιλέλληνες, ενώ τα Ρακούν, θα έχουν δύσκολο έργο, αφού θα αντιμετωπίσουν τη νεανική, αλλά πολύ δυνατή φέτος, ομάδα των Σελλάδων.

Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν δύο ο Θεοδώρου και ένα ο Πάνος, με τον δεύτερο να ανοίγει το σκορ, μόλις στο 6ο λεπτό, όταν εκμεταλλεύτηκε ωραία κάθετη πάσα του Κ. Δήμου, και πλάσαρε σωστά το Μαλαμή, για το 1-0. Τα Ρακούν, προσπάθησαν να αντιδράσουν με το εύθραυστο 1-0 να παραμένει μέχρι το τελευταίο 20λεπτο, όταν ανέλαβε δράση ο Θοδωρής Θεοδώρου, που στο 70ο λεπτό, αρχικά, έγραψε το 2-0 με σουτ από το ύψος της περιοχής, για να διαμορφώσει και πάλι ο ίδιος παίκτης, που διαθέτει καλά πόδια, στο 80ο λεπτό, το τελικό 3-0, με νέο ωραίο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής. Πλέον οι δύο ομάδες ετοιμάζονται για τη διαδικασία των play-off, όπου μπορεί να μην είναι από τα φαβορί, όμως θα διεκδικήσουν τις πιθανότητές τους.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Τσιώρη Ιωάννα - Βασιλάκης Στέργιος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Μαργώνης) : Αλεξίου, Παπακώστας, Σάνι, Παπανδρέου Χ., Σάνη, Πλακιάς, Παπανδρέου Φ. (58' Παπαγιάννης), Δήμος, Πάνος, Θεοδώρου, Τρίφι

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Μαλαμής, Μπουκουβάλας, Μπούκας, Ράικος, Κοντογιάννης (70' Λαυδαριάς), Ψωράκης, Τσαμπούλας (5' λ.τρ. Μπαλτζώης), Μερκάι (70' Βασιλάκης), Καρέζος, Τσιρώνης, Μπάκολης