Νίκησε και παρέμεινε στο -1 από την κορυφή το Κομμένο

Με 0-3 επικράτησε των Ρακούν, ο ΠΑΣ Κομμένου και παρέμεινε μια ανάσα από την κορυφή της βαθμολογίας.

Στο κυνήγι της πρωτοπόρου Ανέζας παραμένει για ακόμα μία εβδομάδα ο ΠΑΣ Κομμένου, που επικράτησε των Ρακούν, εκτός έδρας με 0-3. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, και αφού απείλησαν στο πρώτο δεκάλεπτο σε δύο περιπτώσεις με τους Κατσούλη και Ρίζο, άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό, όταν ο Κωσταδήμας εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Παππά στην περιοχή και εκτέλεσε για το 0-1. Πριν προλάβουν να ανασυνταχθούν τα Ρακούν, το Κομμένο πέτυχε δύο λεπτά αργότερα και δεύτερο γκολ, όταν ο Σ. Νάτσιος σέντραρε και ο Κοσμάς πήρε την κεφαλιά και κρέμασε το Μαλαμή, γράφοντας το 0-2. Τα Ρακούν προσπάθησαν να συνέλθουν και να γυρίσουν στο παιχνίδι, όμως ο Μπουκουβάλας, στο 35ο λεπτό, που βγήκε σε θέση τετ α τετ νικήθηκε από τον Κόπανο και δεν μπόρεσε να μειώσει. Η τελευταία φάση του πρώτου μέρους ανήκε και πάλι στους γηπεδούχους, όταν ο Μπάκολης βρέθηκε σε καίρια θέση για να εκτελέσει, όμως ο Κοντογιάννης με καθοριστική επέμβαση το σταμάτησε.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν και πάλι δυνατά στο γήπεδο και κατάφεραν να τελειώσουν το παιχνίδι στο 53ο λεπτό, όταν μετά από κόρνερ του Κωσταδήμα, ο Κοντογιάννης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3. Το Κομμένο είχε ακόμα μια καλή στιγμή, στο 70' μετά από συνεργασία των Ντάμα και Κωσταδήμα με το σουτ του τελευταίου να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια, για να ανεβάσουν την πίεσή τους στο τελευταίο δεκάλεπτο τα Ρακούν, ψάχνοντας μάταια για ένα γκολ. Στο 80ο λεπτό, ο Μπάκολης σέντραρε για τον Μπουκουβάλα στην περιοχή, όμως η κεφαλιά του τελευταίου έφυγε άουτ, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Τσαμπούλας έσπασε για τον Μπάκολη στο πέναλτι, όμως εκείνος πλάσαρε άουτ. Στο 88ο λεπτό ήρθε η τελευταία φάση του ματς, με τον Τσιρώνη να φτάνει κοντά στο γκολ της τιμής για τα Ρακούν, όμως το σουτ του να φεύγει λίγο άουτ και το 0-3 να παραμένει.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Μαλαμής, Δήμος (70' Λαυδαριάς), Μπούκας, Ράικος, Κοντογιάννης (72' Μπλατζώης), Ψωράκης, Τσαμπούλας, Τσιρώνης, Μπάκολης (70' Αθανασίου), Καρέζος, Μπουκουβάλας

ΠΑΣ Κομμένου (Παπαχρήστος) : Κόπανος, Ντάμας (85' Μαγγιώρος), Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης, Νάτσιος Δ., Στόγια, Κοσμάς (72' Ανδρέας), Παππάς, Κωσταδήμας, Κατσούλης (70' Γεωργούλας), Ρίζος (46' Νάτσιος Χ.)