Νίκησε και μείωσε την απόσταση από την κορυφή το Κλειδί

Με 3-0 επικράτησε του Καλοβάτου, το Κλειδί, και μείωσε τη διαφορά του από την κορυφή.

Συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα έδωσε το Κλειδί, που επικράτησε με 3-0 του Ολυμπιακού Καλοβάτου, και μείωσε τη διαφορά του από την πρώτη θέση στους 4 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στην πρώτη τους φάση στο ματς στο 4ο λεπτό, όταν ο Μπαλαδήμας έκανε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για το Ρούσσα, και ο τελευταίος με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Ο ίδιος παίκτης λίγο έλειψε να διπλασιάσει τα τέρματά του, στο 10ο λεπτό, με κεφαλιά, από φάουλ του Δήμητσα, όμως ο Λαζανάς έδιωξε. Ο Ολυμπιακός απείλησε με τη σειρά του στο 16ο λεπτό, όμως η κεφαλιά του Σιαπέρα έφυγε άουτ. Δύο λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι είχαν νέα φάση για γκολ, με το Σιαπάτη να απομακρύνει το σουτ του Τσώλη. Στο 25ο λεπτό, ο Δήμητσας δοκίμασε απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως ο Λαζανάς έδιωξε δύσκολα, για να φτάσουμε στο 42ο λεπτό, σε ένα κομβικό σημείο του ματς, όταν ο Τσώλης πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για φάουλ, το οποίο μάλιστα έφερε το 2-0, με κεφαλιά του Πέτσα από την εκτέλεση του Δήμητσα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έχοντας σκορ ασφαλείας και παίκτη παραπάνω, διαχειρίστηκαν με άλλο αέρα το παιχνίδι, και στο 60ο λεπτό μάλιστα το τελείωσαν, όταν από σέντρα σουτ του Χάρου η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, με τον Τσιγαρίδα να παίρνει την επαναφορά και να σκοράρει για το τελικό 3-0. Στο 78ο λεπτό, σε μια από τις τελευταίες σοβαρές στιγμές του ματς, ο Μίγδος συνεργάστηκε με το Στέργιο, όμως το σουτ του πρώτου σταμάτησε στο Λαζανά και το σκορ παρέμεινε ως είχε.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Δραγατάκης Γιώργος - Σκαμπαρδώνης Π.

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Σιαπάτης, Χάρος, Μανιφάβας Β., Μανιφάβας Στ. (64' Γράδος), Πέτσας, Μπαλαδήμας, Τσιγαρίδας, Δήμητσας (67' Δήμος Π.), Δήμος Στ., Ρούσσας (76' Στέργιος), Μίγδος (78' Δήμος Π.)

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Θεμελής Π.) : Λαζανάς, Χατζίου, Καλαμπαλίκης, Βίτσιος, Τζώρας, Μπιρμπίλης (76' Καλύβας), Τσώλης, Σιαπέρας, Νίκαρης, Δάρδας, Κιούρα