Νίκησε το Δία και έφτασε σε απόσταση αναπνοής ο Αχιλλέας

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Αχιλλέας, επί του Δία, πλησιάζοντας μάλιστα στον ένα πόντο.

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Αχιλλέας Νεοχωρίου, επικρατώντας του Δία Κωστακιών με 2-0, και μειώνοντας τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες στον ένα βαθμό. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, και στο 20ο λεπτό, είχαν δοκάρι με τον Τολιάκη, έπειτα από φάουλ του Πλακιά. Το 1-0 τελικά σημειώθηκε στο 38ο λεπτό, όταν ο Πλακιάς με ωραίο σουτ από μακρινή απόσταση, κρέμασε τον Κίτσιο, πετυχαίνοντας ένα πολύ όμορφο τέρμα.

Στο 60ο λεπτό, ο Δίας πλησίασε στην ισοφάριση με τον Γκουσάιλα να σουτάρει από καλή θέση, όμως το Σιαπέρα να διώχνει. Τελικά, φτάσαμε στο 72ο λεπτό, όταν ο Αχιλλέας σκόραρε για δεύτερη φορά, κλειδώνοντας τη νίκη του. Συγκεκριμένα, ο Κολιός εκτέλεσε κόρνερ, στην εξέλιξη της φάσης ο Δήμου επιχείρησε να σκοράρει με γυριστό σουτ, η μπάλα έφτασε στο Στόγια στο ύψος της περιοχής, και εκείνος με δυνατό σουτ έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Κίτσιου, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αλλάξουν το εις βάρος τους σκορ, ενώ ο Αχιλλέας έφτασε κοντά και σε τρίτο γκολ, στο 85ο λεπτό, με το σουτ του Κωσταδήμα όμως από καλή θέση να φεύγει άουτ.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Μεσίτι Γιάννης - Πετσίνης Δημήτρης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Σιαπέρας, Αρτένις, Γιαννούλης (15' Τολιάκης - 87' Κολιογιάννης), Δήμος (67' Γκυζέλης), Κουντούρης, Πλακιάς, Δήμου, Στόγια, Πάνος, Κωσταδήμας, Κολιός

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Κίτσιος, Μπούκας, Χεμπέγια, Τσιώλης, Τζιανούμης, Τσιτώνης (68' Βασιλάκης), Μούστο, Σίμος (59' Παπαστάθης), Γκουσάιλα, Μίκροβας, Μπολιεράκης