Νίκησαν την Άρτα 2013 στο Γλυκόριζο τα Ρακούν!

Τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα πήραν τα Ρακούν.

Ήττα εκτός προγράμματος για την Άρτα 2013, με τα Ρακούν να παίρνουν μία σπουδαία νίκη σε μία δύσκολη έδρα. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος απείλησαν με μία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαρκάδα, με τον Πεπωνή να αποκρούει και ένα σουτ του Γκούβα το οποίο πέρασε άουτ. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι είχαν κλασσική ευκαιρία για γκολ στο 40', με τον Μπάκολη από θέση τετ-α-τετ να πλασάρει άουτ.

Στην επανάληψη, η Άρτα είχε χαμένη ευκαιρία με τον Γκούβα από κοντά που δεν κατάφερε να νικήσει τον Πεπωνή, ενώ ο Κοίλιας σημάδεψε με σουτ το δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Ο Γκούβας με νέα σουτ συνέχισε να είναι άστοχος, για να προειδοποιήσει ο Πολίτης στο 75', όμως ο Τάτσης τον σταμάτησε. Τα Ρακούν έφτασαν στο γκολ που τους έδωσε το τρίποντο στο 82ο λεπτό, όταν ο Μπούκας εκτέλεσε κόρνερ και ο Ψωράκης με κεφαλιά έκανε το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι που τελικά δεν κατάφεραν να πάρουν ούτε το βαθμό της ισοπαλίας, διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι, διαμαρτυρίες που έφεραν την αποβολή του Ρώιμπα με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Διαιτητής: Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί: Καραγιάννης Θοδωρής - Μέκιος Σπύρος

Άρτα 2013 (Θόδης): Τάτσης, Κατσαρός, Κουτρούμπας, Ρώιμπας, Βάνας, Ζαρκάδας, Τσίνγκο, Βλάχας, Γκούβας, Παπαχρήστος, Κοίλιας

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Πεπωνής, Ψωράκης, Δήμος, Κοντογιάννης, Ράικος, Μαρκοστάμος, Τσαμπούλας (90' Αγόρος), Τσιρώνης, Πολίτης, Μπούκας (90' Βασιλάκης), Μπάκολης