Νίκησαν την Ακροποταμιά με ανατροπή οι Άγιοι Ανάργυροι

Παρ' ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, στο πρώτο μισό, οι Άγιοι Ανάργυροι σε ένα δίλεπτο γύρισαν το ματς και επικράτησαν του Ακράτητου με 3-1.

Παρά το γεγονός πως βρέθηκαν πίσω στο σκορ από την πολύ μαχητική Ακροποταμιά, οι Άγιοι Ανάργυροι κατάφεραν στο δεύτερο μέρος να γυρίσουν το παιχνίδι και να πάρουν τη νίκη με 3-1. Στο 8ο λεπτό, καλό φάουλ του Κόνιαρη έξω από την περιοχή, έβγαλε σε κόρνερ ο Τατσιόπουλος. Στο 26ο λεπτό, από πάσα του Κάτσινου ο Κακιώνης αστόχησε για να πάρει το προβάδισμα ο Ακράτητος στο 38ο λεπτό, με προσωπική ενέργεια του Πάνου, που έγραψε το 0-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο δεύτερο μέρος δυνατά, και αφού απείλησαν με ένα πολύ καλό φάουλ του Κόνιαρη στο 48ο λεπτό, που έφυγε άουτ, έφτασαν σε ένα δίλεπτο στην ολική ανατροπή. Αρχικά, στο 59ο λεπτό, από σέντρα του Γεωργούλα, ο Τρούλλης με κεφαλιά έγραψε το 1-1 και πριν προλάβει καν να ανασυνταχθεί η άμυνα του Ακράτητου ήρθε και δεύτερο γκολ, ένα λεπτό αργότερα, με τον Τρούλλη να πασάρει στον Κόνιαρη, που σούταρε δυνατά, γράφοντας το 2-1, και ανατρέποντας το αποτέλεσμα. Στο 73ο λεπτό, οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς, όταν μετά από πάσα του Κόνιαρη, ο Κάτσινος σκόραρε με δυνατό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 3-1

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Πανάγος Άγγελος - Βαρέλης Βασίλης

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Μακρής (78' Φλούδας), Τζίμας, Σιαπλαούρας, Μποχώτης, Κόνιαρης, Σακκάς, Γεωργούλας (78' Πλεύρης), Πλακούτσης (46' Τρούλλης), Κάτσινος, Κακιώνης (73' Κανταρέλης)

Ακράτητος Ακροποταμιάς : Τατσιόπουλος, Μπίτζος, Ρίζος, Μπόνιος, Κώστας, Γρίβας, Σμύρης, Χελάς, Κρίκας, Φάκος, Πάνος