Εύκολη νίκη στο β' για τον Αίαντα

Στο δεύτερο μέρος καθάρισε το ματς με τα Ρακούν ο πρωτοπόρος Αίας, και συνέχισε με το απόλυτο των νικών!

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το ματς με τα Ρακούν στην επανάληψη, ο Αίας Ράχης, συνεχίζοντας με το απόλυτο των νικών. Στο πρώτο μισό, οι γηπεδούχοι στέκονταν καλά στο γήπεδο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια ισόπαλοι με τους πρωτοπόρους. Στο 5ο λεπτό, από κόρνερ του Καλαμπαλίκη, ο Αβραμίδης από κοντά αστόχησε, για να έρθει το 0-1 στο 16ο λεπτό, όταν από μπαλιά του Σιαπάτη, ο Τομουτζόγλου σκόραρε. Οι γηπεδούχοι κυνήγησαν την ισοφάριση και κατάφεραν να φτάσουν στο 1-1, στο 25ο λεπτό, με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ του Τσαμπούλα, με το ισόπαλο σκορ να μένει ως την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν την υπόθεση νίκη, και στο πρώτο 20λεπτο είχαν τελειώσει το ματς. Στο 49ο λεπτό, μετά από φάουλ του Βίτσιου, η μπάλα κάπου κόντραρε και έφτασε στον Αβραμίδη, που έστειλε την μπάλα από κοντά στα δίχτυα, για το 1-2. Στο 54ο λεπτό, ο Αίας απλοποίησε τα πράγματα, με τον Κορέλη να μοιράζει στον Τομουτζόγλου, που με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έγραψε το 1-3. Στο 64ο λεπτό, ο Αβραμίδης έσβησε και τις τελευταίες ελπίδες των Ρακούν, όταν μετά από ωραία προσπάθεια του Ρώσσου και σουτ στο δοκάρι, πήρε το ριμπάουντ και έγραψε το 1-4 από κοντά. Το τελικό 1-5 διαμόρφωσε ο Κορέλης στο 66ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας των Ρακούν και πλασάροντας εύστοχα τον Πεπώνη.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Πολύζος Αλκίνοος

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Πεπώνης, Ψωράκης, Ράικος, Κοντογιάννης, Μαρκοστάμος (71' Μπόκος), Πολίτης, Τσαμπούλας, Μπάκολης (6' λ.τρ. Μερκάι - 57' Σταμάτης), Τσιρώνης, Μπούκας, Καρέζος (71' Ζαφείρης)

Αίας Ράχης (Κοσμάς) : Γεωργάκης, Ρώσσος, Καλαμπαλίκης, Ντούπης (65' Θεμελής Ν.), Βίτσιος (59' Μανώλης), Αβραμίδης, Τομουτζόγλου, Τόλης, Σιαπάτης (65' Θεμελής Γ.), Κορέλης, Οικονόμου (73' Μπέτσας)