Νίκη του ΑΟΦ επί των Ρακούν

Με 2-1 επικράτησε εντός έδρας ο ΑΟ Φιλιππιάδας των Ρακούν.

Σε ένα ματς που κρίθηκε στο πρώτο 20λεπτο όταν και σημειώθηκαν όλα τα τέρματα, ο ΑΟ Φιλιππιάδας επικράτησε των Ρακούν με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν μετά από μπαλιά από τα πλάγια, ο Λάμπρος Σιαφάκας βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και πλάσατε εύστοχα, γράφοντας το 0-1 για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι δεν άργησαν να απαντήσουν και στο 13ο λεπτό, ο Παπαλέξης με κοντινό πλασέ έγραψε το 1-1 φέρνοντας το ματς στην ισοπαλία. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 20ο λεπτό, όταν μετά από σουτ του Παπαλέξη και απόκρουση του Λιόλιου, η μπάλα στρώθηκε στον Γκίκα κι αυτός από κοντά σκόραρε για το 2-1, που έμελλε να μην αλλάξει μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Παπαμιχάηλ Αποστόλης - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Παππάς, Ευαγγέλου (76' Αλεξίου), Παπουτσής (63' Λάμπρου), Θάνης, Ρεμπής, Λιάσκας, Τσοκάνης, Ζαχάρης, Παπαλέξης (71' Στέφου), Γκίκας, Ευαγγέλου Χ. (67' Γιάννος)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Μακρής, Μάνδαλος, Μπασιαδήμας, Μαρκοστάμος (71' Τυρολόγος), Σακκάς, Κοντογιάννης, Σιαφάκας Στ., Σιαφάκας Λ., Καλαντζής (76' Παλιούρας), Μόσιαλος (54' Καραγκούνης)