Νίκη στο τέλος για την Ολυμπιάδα επί του ΑΟΦ

Χάρη σε ένα γκολ του Γιώργου Δήμου στα τελευταία λεπτά, η Ολυμπιάδα έκαμψε την αντίσταση του ΑΟΦ με 0-1.

Στο βαρύ αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Φιλιππιάδας η Ολυμπιάδα κατάφερε να νικήσει στα τελευταία λεπτά τον ΑΟ Φιλιππιάδας και να κρατηθεί σταθερά και με ασφάλεια στις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν κυρίως στο δεύτερο μέρος, με το Λάμπρο Δήμο στο 57ο λεπτό να πλασάρει άουτ από θέση τετ α τετ. Στο 66', ο Γεωργούλας βρέθηκε σε καλή θέση, όμως ο Παπαϊωάννου το νίκησε, κάτι που συνέβη και στο 78ο λεπτό, με τον αειθαλή Πέτρο Υφαντή να βλέπει την κεφαλιά του να σταματά πάλι στον γκολκίπερ του ΑΟΦ. Η λύτρωση για την Αγία Παρασκευή ήρθε στο 85ο λεπτό, όταν έπειτα από κόρνερ του Παπαγιάννη, ο Σμύρης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Γιώργος Δήμος στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ άνοιξε το σκορ, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό 0-1.

Η νίκη αυτή, όπως φαίνεται και στη φωτογραφία κάτω, αφιερώθηκε από τους ανθρώπους της Αγ. Παρασκευής στον ποδοσφαιριστή της ομάδας Βασίλη Παπαμιχαήλ, που αποχωρεί από την πόλη, καθώς ολοκλήρωσε τις σπουδές του.

Διαιτητής : Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί : Διονύσης Δημήτρης - Καραγιάννης Θοδωρής

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Παπαϊωάννου, Αλεξίου, Παπουτσής, Παλιάτσος, Ρεμπής, Ευαγγέλου Χ., Τσοκανάς (26' Μπακοδήμος), Ζαχάρης, Λάμπρου (70' Τσεβρενίδης), Θάνης, Νίτσος (87' Λαϊνάς)

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Παππάς, Λιώλης, Παπαθανασίου (46' Αράπης), Σμύρης, Υφαντής, Παπαμιχαήλ (90' Ντογκανί), Γεωργούλας, Δήμος Γ., Κούσης (75' Δήμος Β.), Δήμος Λ., Παπαγιάννης (87' Σταμούλης)