Μία ήττα και μια ισοπαλία για τις Μικτές με τα Τρίκαλα

Βαριά ήττα γνώρισαν οι Παίδες κόντρα στα Τρίκαλα, με τους Νέους να αποσπούν σημαντική ισοπαλία.

Βαριά ήττα γνώρισαν οι Παίδες της ΕΠΣΑ, μένοντας για ένα ακόμη ματς χωρίς βαθμό, κόντρα στα Τρίκαλα. Η ομάδα μας προηγήθηκε με γκολ του Γκούβελου, στο 15', με 0-1, όμως στη συνέχεια, τα Τρίκαλα σκόραραν 5 φορές, φτάνοντας στο ευρύ 5-1. Το 1-1 έγραψε στο 21ο λεπτό ο Αγγελάκης, για να σημειώσει στη συνέχεια χατ-τρικ ο Κόκκαλης, γράφοντας το 4-1 με τέρματα στο 41', στο 50' και στο 63', για να διαμορφώσει το τελικό 5-1 ο Παπαευθυμίου στο 69ο λεπτό.

Διαιτητής : Γκουντέλας (Καρδίτσας)  Βοηθοί : Κρύος (Καρδίτσας) - Κόκκινος (Καρδίτσας)

EΠΣ Τρικάλων Κ15 (Ψύχος): Λαζαρίνας, Γκοτζάι, Θώμος, Σατραζέμης, Σταμούλης, Σίμος, Κόκκαλης, Παπαευθυμίου, Αγγελάκης, Οικονόμου, Μαυρογιάννης
στον πάγκο : Τουτούκης, Σκουλής, Τσακνάκης, Αβράμης, Βράντζας, Στρατίκης

ΕΠΣ Άρτας Κ15 (Θόδης) : Τζουμανίκας, Παπαγεωργίου, Ράικος, Μπουζάνης, Αθανασόπουλος, Μαρκόπουλος, Τσαμπούλας, Μπακοδήμος, Γιάννος, Γκούβελος, Γκίκας
στον πάγκο : Κίτσιος, Μπαλαδήμας, Λιόντος, Πεπώνης, Μπέκας, Κοντοδήμας, Νούτσος, Τσίντζος

Αντίθετα, οι Νέοι που διαγράφουν πολύ καλύτερη πορεία απέσπασαν σημαντική ισοπαλία, με 1-1, με τα Τρίκαλα να προηγούνται στο ημίωρο με τον Παπαγεωργίου, για να ισοφαρίσει στο 37ο λεπτό, ο πολύ φορμαρισμένος Χ. Κίτσιος, στο τελικό 1-1.

ΕΠΣ Τρικάλων Κ17 (Ψύχος): Φιλίππου, Τρικαλης, Μαλακασιώτης, Ράτζας, Σακελλάρης, Λιακόπουλος, Μάνος, Γραμματικός, Γαλάνης, Τσιώλης, Παπαγεωργίου
στον πάγκο : Τσιάμης, Ζήσης, Μαυρογιάννης, Τζανόπουλος

ΕΠΣ Άρτας Κ17 (Θόδης) : Μακρής, Κανελλόπουλος, Μπασιαδήμας, Κίτσιος Γ., Τσόγκας, Τζουμάκας, Κίτσιος Χ., Κατσαρός, Κώτσης, Μουσιωτίτσας, Τσόλης
στον πάγκο : Παπανδρέου, Βαϊτσης, Παπαδημητρίου, Τρίφι, Κύρκος, Νούτσος, Ντάλας, Παραλίκας

Αποτελέσματα εξ αναβολής 5ης αγωνιστικής Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων (3ος Όμιλος)

ΕΠΣ Τρικάλων Κ15 - ΕΠΣ Άρτας Κ15  5-1
ΕΠΣ Ηπείρου Κ15 - ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας Κ15  7-0
ΕΠΣ Θεσπρωτίας Κ15 - ΕΠΣ Κέρκυρας Κ15  1-0
Ρεπό: ΕΠΣ Λάρισας Κ15

ΕΠΣ Τρικάλων Κ17 - ΕΠΣ Άρτας Κ17  1-1
ΕΠΣ Ηπείρου Κ17 - ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας Κ17  1-1
ΕΠΣ Θεσπρωτίας Κ17 - ΕΠΣ Κέρκυρας Κ17  1-1
Ρεπό: ΕΠΣ Λάρισας Κ17