Νίκη στο τέλος για τη Φιλοθέη κόντρα στην Καμπή

Μεγάλη νίκη πήρε στα τελευταία λεπτά του αγώνα η Φιλοθέη, με 1-0 κόντρα στην ΑΕ Καμπής.

Σημαντική νίκη πήρε η Φιλοθέη στα τελευταία λεπτά κόντρα στην ΑΕ Καμπής, και απομακρύνθηκε για τα καλά από την επικίνδυνη ζώνη. Το παιχνίδι διεξήχθη σε βαρύ αγωνιστικό χώρο, που δεν επέτρεψε να παιχτεί ποδόσφαιρο αξιώσεων. Στο πρώτο μέρος, η καλύτερη στιγμή ανήκε στη φιλοξενούμενη ομάδα, με τον Μπιρμπίλη να παίρνει την κεφαλιά από πολύ καλή θέση, όμως τον Αθανασίου να αποσοβεί το 0-1.

Στο δεύτερο μισό, η εικόνα του παιχνιδιού δε βελτιώθηκε, με τους γηπεδούχους να είναι ελαφρώς ανώτεροι, και να πλησιάζουν στο γκολ στο 70ο λεπτό, όταν σουτ του Γιαννούλη, έφυγε λίγο άουτ. Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι σημειώθηκε στο 86ο λεπτό, όταν έπειτα από ασυνεννοησία του Μπόλη με τους αμυντικούς, ο Γιαννούλης κυνήγησε τη φάση, έγινε κάτοχος της μπάλας και έκανε το γύρισμα στο Μουζακίτη, που με προβολή την έστειλε στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0, καθώς στο χρόνο που απέμενε οι παίκτες της Καμπής δεν μπόρεσαν να αλλάξουν το σκορ.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Κυριακού Χρήστος - Μαζαράκος Νίκος

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς-Λαζανάς) : Αθανασίου, Γιαννούλης Σ., Ευθυμίου, Σιαπλαούρας, Διαμάντης, Καραχάλιος, Τασούλας (57' Γιαννούλης Δ.), Γεωργακόπουλος (85' Τσιρογιάννης), Μουζακίτης, Καραγιάννης, Κατσιγιάννης

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος) : Μπόλης, Στέργιος (79' Μπανιάς), Στούπας, Ντούπης, Μπέτσας, Παππάς, Βλάρας, Μπιρμπίλης, Μουστακλής, Σταμάτης, Μπεζεβέγκης (74' Δήμος)