Νίκη στο 89΄ με Μπέκιο για την Ολυμπιάδα

Το τρίποντο της νίκης πήρε η Ολυμπιάδα την Κυριακή το μεσημέρι, στο γήπεδο της Αγ. Παρασκευής, απέναντι στον Ακράτητο Ακροποταμιάς με σκορ 1-0.

Στο α' ημίχρονο οι γηπεδούχοι βγήκαν αρκετές φορές από τα δεξιά και με σέντρες προσπαθούσαν να βρουν το κεφάλι κάποιου συμπαίκτη τους, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν και αυτοί φάσεις κυρίως από τα αριστερά, ενώ μετά από οργανωμένη επίθεση ο Ζάμπας γύρισε στον Παπακίτσο που σούταρε δυνατά, αλλά ο Λάμπρου απέκρουσε.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποια αξιόλογη φάση, μέχρι το 89ο λεπτό όπου η ομάδα της Αγ. Παρασκευής κέρδισε κόρνερ. Από την εκτέλεση ο Μπέκιος ξέφυγε από τα μαρκαρίσματα και με κεφαλιά πέτυχε το 1-0. Στα λίγα λεπτά που απέμειναν ο Ακράτητος προσπάθησε για την ισοφάριση, με τον Κρίκα να έχει ένα δυνατό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, το οποίο μπλόκαρε ο Λάμπρου με δεύτερη προσπάθεια.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Ολυμπιάδας παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με Νέα Αναγέννηση, Δία και Ολυμπιακό, ενώ θα βρίσκεται στην κορυφή και μετά το πέρας της επόμενης αγωνιστικής, καθώς ακολουθεί το παιχνίδι με τον Αστέρα Φιλοθέης το οποίος θα κερδίσει άνευ αγώνος με 0-3. Από την άλλη πλευρά ο Ακράτητος παρέμεινε για τρίτη αγωνιστική χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Γεωργούλας Βαλάντης - Κούσουλας Γιώργος

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Πάνου): Λάμπρου, Λεκάνης (80' Ρώϊμπας), Παχούλας, Μπέκιος, Λιώλης, Ντάνατ, Τζελιλάι Λ., Βέτσιος (17' Μερκάι), Δήμος Β. (46' Πανής), Τζελιλάι Τ., Κούσης (77' Μπλλόκου)

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος): Τζουμανίκας, Ζάμπας (76' Τζουβάρας Ε.), Τατσιόπουλος, Σμύρης, Χελάς, Μπακόλας (52' Πλεύρης), Γρίβας, Παπακίτσος, Μπίτζος, Κοντογιάννης Ε. (46' Lulo), Κρίκας