Νίκη με δύο γκολ του Αχιλλέα Κωλέτσου ο Δίας

Με δύο γκολ του Αχιλλέα Κωλέτσου, ο Δίας Κωστακιών κέρδισε 2-1 τον Ακράτητο Ακροποταμιάς.

Ο 17χρονος μεσοεπιθετικός Αχιλλέας Κωλέτσος (φωτο, αρχικά το καλοκαίρι συμφώνησε με την ΑΕ Καμπής αλλά τελικά κατέληξε στο Δία) έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 35ο λεπτό, με σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, ενώ με παρόμοιο τρόπο πέτυχε και το 2-0 στο 70'. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι, από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεώργου. Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να χτυπήσουν με αντεπιθέσεις, με κύριο εκφραστή τον Κρίκα, όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 80ο λεπτό. Συγκεκριμένα από εκτέλεση φάουλ του Κρίκα και προσωρινή απομάκρυνση των αμυντικών, ο Τζινέρης με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Μάνος Δημήτρης - Μουσούντας Σταύρος

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης): Ράμμος, Σίμος Χ., Θεμελής, Gusaila, Μπεκιάρης Κ., Μίκροβας (70' Χεμπέγια), Σίμος Ν., Θεοδώρου, Κωλέτσος, Musto, Γεώργος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος): Τζουμανίκας, Μπίτζος Α., Κώστας, Σμύρης, Παπακίτσος, Τζουβάρας (78' Πλεύρης), Τατσιόπουλος, Ζάμπας, Τζινέρης, Βαγγελής (45' Χελάς), Κρίκας