Νίκη με 0-4 στο "Γ. Γιολδάσης" επί των Ρακούν για τον ΠΑΣ Κομμένου

Άμεση ήταν η επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΣ Κομμένου που επικράτησε με 4-0 των Ρακούν εκτός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό, με προβολή του Πανακούλια που πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Κίτσου. Στο 42' ο ΠΑΣ πέτυχε το 0-2 με γυριστό σουτ του Δήμου. Στο β' ημίχρονο, η ομάδα του Κομμένου έφτασε στο τελικό 0-4, με δυο γκολ που σημείωσε ο Στάθης Νάτσιος μέσα σε δύο λεπτά. Αρχικά στο 79' με σουτ μετά από απόκρουση του Κίτσου και στο 81' παίρνοντας και πάλι το ριμπάουντ, όμως αυτή τη φορά από δοκάρι σε σουτ του Πανακούλια. Οι γηπεδούχοι είχαν και αυτοί τις ευκαιρίες τους για κάποιο γκολ, όμως ο ΠΑΣ ήταν πιο έμπειρος και έφτασε στο τέλος σε μία άνετη νίκη.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Πολύζος Κωνσταντίνος - Νικολάου Βαγγέλης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Κίτσος, Γούσιας, Θαλασσινός, Σακκάς, Δήμος Π., Μαργώνης, Τζουβάρας, Καλαντζής, Τζίμας, Μακρής, Κατσαρός Μ. (75' Γεωργάκης Κ.)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Παππάς, Κασελούρης Κ., Τσιρογιάννης (80' Μαγγιώρος), Κόρδας (80' Γεωργάκης Χ.), Πανακούλιας, Παππάς, Νάτσιος Χ., Δήμος, Μανθιός, Κασελούρης Π. (78' Κυρούλης)