Εντός έδρας ήττα από την Κοζάνη για την Άρτα Handball

Νέα ήττα, αυτή τη φορά εντός έδρας γνώρισε η Άρτα Handball.

Για ένα δεκάλεπτο κατάφερε να είναι ανταγωνιστική η αρτινή ομάδα απέναντι στην ομάδα της Κοζάνης, καθώς στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι με ένα σερί 1-6 κατάφερα να ξεφύγουν στο σκορ. Παρά την προσπάθεια του Κοσμά Μακρή (9 γκολ) που για ακόμη ένα παιχνίδι ήταν πρώτος σκόρερ της Άρτα παρά την ήττα, η ομάδα της Κοζάνης κατάφερε να φτάσει να προηγείται μέχρι και με 13 γκολ διαφορά, για να πάρει τελικά τη νίκη με 18-29.

Διαιτητές: Αβράμης - Χρόνης

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 4-9, 5-10, 6-13, 6-15 (ημίχρονο), 6-17, 7-18, 11-22, 13-26, 16-29, 18-29

Άρτα Handball (Παναγιώτου):  Βαρέλης 1, Σάτος Σ. 1, Γείτονας 3,  Μηλιώνης 1, Μακρής Κ. 9, Λάμπρου, Μπέκας, Μπισκανάκης 2, Σαλαμούρας, Σάτος Δ. 1, Κατόπης, Μπούκας, Μακρής Σ., Κόντος, Παπανδρέου

ΑΟ Κοζάνης: Χαντζιάρας, Καριπίδης 1, Μεταξάς 1, Μπούρμπουλας 3, Μαυρίδης, Καραγεωργίου 7, Σιδέρης, Κοτανίδης 3, Πασχαλίδης Φ. 2, Πασχαλίδης Ν., Γκούμπερι 5, Λαζαρίδης 1, Φιλόσογλου 3, Μετάνι 3, Παρανόμου