Νίκη και βαθμολογική ανάσα για τη Φιλοθέη

Σημαντική νίκη πέτυχε στην έδρα του Δία η Φιλοθέη, και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη.

Σε μια νίκη που είχε μεγάλη ανάγκη, έφτασε η Φιλοθέη, κόντρα στο Δία, παίρνοντας βαθμολογική ανάσα, και ξεφεύγοντας από την επικίνδυνη ζώνη, στην οποία είχε βρεθεί, αφού είχε να γευτεί τη χαρά της νίκης από το Νοέμβριο. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν στο πρώτο ημίωρο να βρουν δύο γκολ με τον Καραγιάννη, και κράτησαν το υπέρ τους σκορ, μέχρι τέλους. Στο 7ο λεπτό, ο Καραγιάννης, βρέθηκε μέσα στην περιοχή, και με δυνατό σουτ έγραψε το 0-1. Ο ίδιος παίκτης ένα λεπτό αργότερα, με κεφαλιά μέσα από την περιοχή, διπλασίασε τα τέρματά του, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2. Μάλιστα, στο 30ο λεπτό, έφτασε κοντά και σε τρίτο γκολ, όταν εκμεταλλεύτηκε κακό γύρισμα, όμως το πλασέ του μπλόκαρε ο Γκουσάιλα.

Η Φιλοθέη ήθελε πολύ τη νίκη και τους βαθμούς και στο δεύτερο μέρος, έψαξε και τρίτο γκολ, όμως στο 64ο λεπτό, το σουτ του Ζώη έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 72ο λεπτό, και πάλι ο Ζώης έψαξε το γκολ, όμως η μπάλα αυτή τη φορά σταμάτησε στο δοκάρι. Ο Δίας στο τελευταίο δεκάλεπτο προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι, όμως τόσο τόσο το σουτ του Κόξια έφυγε άουτ, τόσο και η κεφαλιά του Μίκροβα από καλή θέση, στο 84ο λεπτό, σταμάτησε στον Κατσαντούλα, και δεν κατέληξε στα δίχτυα, με το τελικό 0-2 να παραμένει για τη Φιλοθέη.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Βασίλα Φωτεινή

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Δοσούλας Δ., Παραλίκας, Δοσούλας Κ., Γιάννενας (57' Καρακώστας), Κανελλόπουλος, Κόξιας, Σίμος Ν., Σίμος Π., Μίκροβας, Μπολιεράκης

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Κατσαντούλας, Τζώρας, Ευθυμίου, Κατσιγιάννης, Τολιάκης, Γκότσε, Τσώλης, Τσιάπαλης (67' Παππάς), Κύρκος (88' Λαζανάς), Καραγιάννης, Ζώης