Νίκη γοήτρου για το Κομμένο κόντρα στη Φιλοθέη

Με 2-4 επικράτησε της Φιλοθέης, ο ΠΑΣ Κομμένου, και έκλεισε τη χρονιά με νίκη.

Σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού Φιλοθέη και Κομμένο είχαν κλειδώσει τη θέση τους στην τελική κατάταξη, στην 8η και 9η θέση αντίστοιχα, ο φιλοξενούμενος ΠΑΣ Κομμένου επικράτησε με 2-4, παίρνοντας μια νίκη γοήτρου. Πλέον, οι δύο ομάδες βλέπουν την επόμενη μέρα και θα ξεκινήσουν σιγά σιγά το σχεδιασμό για την επόμενη χρονιά, που μάλιστα θα βρει το Κομμένο με το όνομα που ο κόσμος το είχε συνηθίσει όλα αυτά τα χρόνια, αφού του χρόνου στο Πρωτάθλημα θα συμμετέχει ως Διαγόρας Κομμένου.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Φιλοθέη ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ, όταν στο 22ο λεπτό, ο Κατσιγιάννης πέρασε ωραία μπαλιά για το Δήμο, που αφού απέφυγε και τον Κόπανο, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Η απάντηση του Κομμένου ήταν άμεση, αφού τρία λεπτά αργότερα, μετά από μεγάλο λάθος στην άμυνα της Φιλοθέης, ο Κωσταδήμας έγινε κάτοχος της μπάλας και από θέση τετ α τετ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι, μάλιστα, έφτασαν στην ολική ανατροπή στο 43ο λεπτό, όταν μετά από βολέ του Κόπανου, η μπάλα πέρασε από όλους και έφτασε στον Κωσταδήμα, που από θέση πλάγια έκανε το γύρισμα, για το Ρίζο, που δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει και να γράψει το 1-2, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν νωρίς διαφορά δύο τερμάτων, καθώς στο 53ο λεπτό, ο Κατσούλης δοκίμασε το πόδι του εκτός περιοχής, ο Σεϊμένης δεν είχε καλή αντίδραση και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, για το 1-3. Στο 64ο λεπτό, η Φιλοθέη ξαναμπήκε στο ματς, όταν ο Δήμος κέρδισε πέναλτι, και ο Γαλάνης που ανέλαβε την εκτέλεση δε λάθεψε, γράφοντας το 2-3 για την ομάδα του. Το Κομμένο ανέκτησε το προβάδισμα δύο τερμάτων στο 67ο λεπτό, όταν ο Κωσταδήμας εκτέλεσε απευθείας φάουλ, και με το δεύτερο τέρμα του στο παιχνίδι, διαμόρφωσε το τελικό 2-4, με τις δύο ομάδες με το παιχνίδι αυτό, να αποχαιρετούν τη φετινή σεζόν.

Διαιτητής : Σιατής Κωσνταντίνος  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Αναγνωστάκης Παύλος (Πρέβεζας/Λευκάδας)

ΑΟ Φιλοθέης : Σεϊμένης, Ζώης, Ευθυμίου, Τολιάκης, Γαλάνης, Κιούρα, Τζούνης, Κατσιγιάννης, Δήμος, Καραγιάννης Αγγ., Βασιλάκος

ΠΑΣ Κομμένου (Μπαλάτσας) : Κόπανος, Γεωργούλας, Κόρδας, Γιαννούλης, Κοντογιάννης, Παππάς, Ρίζος, Ανδρέας, Γιάννενας, Κατσούλης, Κωσταδήμας