Νίκη για τον Αχιλλέα στο αδιάφορο ματς με το Δία

Με 3-0 επικράτησε του Δία Κωστακιών ο Αχιλλέας, σε ένα ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού ο Αχιλλέας βρίσκεται ήδη στην Α' κατηγορία και ο Δίας περιμένει να δει τις προθέσεις του ΑΟ Φλωριάδας, αλλά και των υπόλοιπων ομάδων της πρώτης κατηγορίας, για να μάθει σε ποια κατηγορία θα αγωνίζεται. Στο αγωνιστικό κομμάτι του παιχνιδιού, ο Κωσταδήμας άνοιξε το σκορ, μόλις στο 5ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Τα δύο γκολ που έκλεισαν το σκορ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος, με τον Κωσταδήμα να διπλασιάζει τα τέρματά του στο 2ο λεπτό της επανάληψης, σημειώνοντας το 2-0, έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Β. Δήμου, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Πλακιάς στο 59 λεπτό με ωραίο πλασέ έξω από τη μεγάλη περιοχή, για το 3-0. Αξίζει να σημειωθεί, πως για το Δία αγωνίστηκε ως κατά συνθήκη τερματοφύλακας ο Γκουσάιλα, δίνοντας σαφώς προβάδισμα στον Αχιλλέα.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Αλευρή Κωνσταντίνα

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου (46' Σιαπέρας), Αρτένις, Πάνος, Τολιάκης, Κοντούρης, Δήμος Ντ. (55' Πλακιάς) Δήμου, Στόγια, Κολιογιάννης, Κωσταδήμας, Κολιός (67' Νάσο)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Μπεκιάρης (59' Σένου), Παππάς (55' Παπαχρήστος), Τσιώλης, Τζιανούμης, Τσιτώνης, Μούστο, Μπούκας, Λάλος (80' Μπόκος), Ματσούκας, Βασιλάκης