Νίκη για τις γυναίκες της Φιλίας

Άλλο ένα τρίποντο κατάφεραν να πάρουν οι γυναίκες της Φιλίας, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Παναιτωλικό.

Ρεβάνς για την ήττα στον Α΄ γύρο κατάφεραν να πάρουν οι γυναίκες της Φιλίας, επικρατώντας με 3-0 του Παναιτωλικού. Τα 2 πρώτα σετ η γηπεδούχος ομάδα με πιεστικό σέρβις και σωστές επιλογές της πασαδόρου Ζαγαλίκη, κατάφεραν να τα κερδίσουν με 25-20 και 25-13 αντίστοιχα.Στο 3ο σετ η Φιλία μπήκε εμφανώς πιο χαλαρή στο γήπεδο, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η φιλοξενούμενη ομάδα, η οποία βρέθηκε μπροστά στο σκορ μέχρι το 20-18. Στην συνέχεια η Φιλία ισοφάρισε, όμως συνεχόμενα λάθη και από τις 2 ομάδες πήγαν το σετ στο 24-24. Εκεί η Φιλία με ψυχραιμία και καλές άμυνες κατάφερε να πάρει κεφάλι και τελικά τη νίκη με 26-24. Με αυτή τη νίκη η Φιλία σκαρφαλώνει στη 2η θέση της Βαθμολογίας του Πρωταθλήματος Γυναικών.

Τα σετ(3-0): 25-20, 25-13, 26-24.

Α.Ο. Φιλία Άρτας: Ζαγαλίκη, Καλαβρουζιώτου, Καπέλη, Γκαβάγια, Κοσμά, Σαπλαούρα, Παπαιωάννου (λ), Ράμια, Σαπλαούρα Β, Οικονόμου