Νίκη για τη Φιλοθέη κόντρα στην Προοδευτική

Με 1-0 επικράτησε της Προοδευτικής Γραμμενίτσας, ο ΑΟ Φιλοθέης.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον ΑΟ Φιλοθέης, που επικράτησε της Προοδευτικής εντός έδρας με 1-0, χάρη σε ένα γκολ του Μουζακίτη. Στο πρώτο μέρος, το ματς είχε λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τη Φιλοθέη να έχει μια ελαφρά υπεροχή και να απειλεί στο 25ο λεπτό, όταν ο Καραχάλιος με δυνατό σουτ, ανάγκασε το Νάκο να βγάλει με υπερένταση σε κόρνερ, ενώ στο 40ο λεπτό, καλό σουτ του Βασιλάκου έφυγε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να μη δημιουργούν τη μεγάλη φάση, και τη Φιλοθέη να φτάνει στο 69ο λεπτό στο γκολ που έκρινε το ματς, όταν ο Βασιλάκος έκανε ωραία προσωπική ενέργεια και έσπασε στο πέναλτι στο Μουζακίτη, που με ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν μέτρα στο γήπεδο, και είχαν 2-3 στημένες μπάλες μαζεύοντας κόσμο στην περιοχή των γηπεδούχων, χωρίς όμως αποτέλεσμα, με το τελικό 1-0 υπέρ της Φιλοθέης να παραμένει.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Σαρλής Χρήστος

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς-Λαζανάς) : Αθανασίου, Ζώης, Ευθυμίου, Σιαπλαούρας, Διαμάντης, Καραχάλιος, Βασιλάκος, Γεωργακόπουλος, Καλέυρας (87' Τζιομάκης), Καραγιάννης, Τασούλας (56' Μουζακίτης)

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Σιαπέρας Ι.) : Νάκος, Σκορίλας, Παππάς, Βαλίλης, Νάτσιος, Δάρδας, Μπασιάκος, Κάτσινος (90' Κούσουλας), Παππάς Φ. (60' Νάσης), Δημητρίου, Φώτης (79' Ρεσίτης)