Νίκη για ΑΟ Φιλιππιάδας με καρέ του Παπαλέξη

Με τέσσερα τέρματα από τον Παπαλέξη, ο ΑΟ Φιλιππιάδας νίκησε εκτός έδρας με 5-1 τον Διαγόρα Κομμένου και πλησίασε στον πόντο από έβδομο Ολυμπιακό Καλοβάτου.

Στο α' ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάνε με το "Χ" στα αποδυτήρια. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 5ο λεπτό, με τον Παπαλέξη να εκμεταλλεύεται την απόκρουση του τερματοφύλακα και σε κενή εστία να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1, ισοφάρισαν στο 26' με τον Ευαγγελινό Π., ο οποίος με σουτ εξ επαφής μετά από σύγχυση στην άμυνα έκανε το 1-1.

Το β' ημίχρονο ξεκίνησε ξανά με γκολ για τους φιλοξενούμενους, με τον Γιάννο στο 48' με σουτ μέσα από την περιοχή να πετυχαίνει το 1-2. Στη συνέχεια ανέλαβε ξανά δράση ο Παπαλέξης και με τρία γκολ σε δεκατέσσερα λεπτά διαμόρφωσε το τελικό 1-5, με τον ίδιο να πετυχαίνει καρέ τερμάτων στο παιχνίδι. Στο 51' μετά από παράλληλη μπαλιά από τα δεξιά έκανε το 1-3, στο 55' με κεφαλιά μετά από σέντρα πέτυχε το 1-4 και στο 64' με σουτ σημείωσε το τελικό 1-5.

Διαιτητής: Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί: Μουσούντας Σταύρος - Τρομπούκης Γιώργος

Διαγόρας Κομμένου (Παππάς): Ευαγγελινός Α., Χατζηκοντίδης, Μπαλαδήμας, Γεωργακόπουλος (46' Ασπροποταμίτης), Πλιάτσικας, Παππάς Ε., Ευαγγελινός Π., Μπουτέτσιος, Παππάς Ε-Σ., Ρέτσας, Νάσης (53' Παπαρούνης)

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς): Καραγιάννης, Παπαρούνης, Γιάννος, Αλεξίου, Ρεμπής (83' Κωστάκος), Κουτσογιάννης, Παντιώρας, Λαμπρούσης (46' Λαϊνάς Χ.), Θειόπουλος (46' Τσοκανας), Μπαλάφας, Παπαλέξης