Επεισοδιακή ισοπαλία στον Καλόβατο

Επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι στον Καλόβατο, με τη γηπεδούχο ομάδα να ισοφαρίζεται στις καθυστερήσεις με πέναλτι από την Καμπή.

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχτηκαν στο γήπεδο του Καλοβάτου, ο τοπικός Ολυμπιακός, κόντρα στην ΑΕ Καμπής, σε ένα τοπικό, ιδιαίτερο, ντέρμπι ερυθρόλευκων και κιτρινόμαυρων. Στο 25ο λεπτό ο Νίκαρης για τον Ολυμπιακό είχε ένα καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ, ενώ η Καμπή από τη μεριά της απείλησε σε δύο περιπτώσεις με το νεαρό Παππά να παίρνει την κεφαλιά και το Σάλλα να διώχνει, όπως επίσης και με ένα σουτ του Μπεζεβέγκη που είχε ίδια κατάληξη. Στο 36ο λεπτό, σημειώθηκε το 1-0 για την τοπική ομάδα, όταν έπειτα από κόρνερ και προσπάθεια του Γεωργατσέλου, ο Στέργιος άθελά του σκόραρε στην εστία της ομάδας του.

Στο δεύτερο μισό, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες, με τον Καλόβατο να απειλεί με στημένες φάσεις σε δύο περιπτώσεις, με ισάριθμες εκτελέσεις των Νίκαρη και Παύλου, που όμως έφυγαν αμφότερες λίγο άουτ. Κάπως έτσι φτάσαμε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όταν ο Μπάσιος κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Στέργιος, που εξιλεώθηκε με αυτό τον τρόπο για το αυτογκόλ, χαρίζοντας το βαθμό της ισοπαλίας στην Καμπή. Στα τελευταία λεπτά υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για προκλήσεις που δέχτηκαν, με την κατάσταση να ξεφεύγει και να έχουμε εισβολή φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο. Η κατάσταση άργησε να ηρεμήσει, με το παιχνίδι εν τέλει να λήγει με τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1

Διαιτητής : Τσιωρής Παναγιώτης  Βοηθοί : Βάτος Παναγιώτης - Λάμπρου Χάρης

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Θεμελής Π.) : Σάλλας, Τζίμας (71' Παπακώστας), Σμύρης, Κιούρα, Τζώρας, Γεωργατσέλος, Σαλτογιάννης, Τόλης, Νίκαρης, Παύλου (89' Θεμελής Γ.), Ράμα Α. (62' Καπέλος)

ΑΕ Καμπής (Μπακόλας) : Μπόλης, Στέργιος, Τσιγαρίδας, Παππάς, Δήμος (79' Ντούπης), Σταμάτης, Βλάρας (74' Μπανιάς), Μπιρμπίλης, Μουστακλής, Μπεζεβέγκης, Κωστάκος (76' Μπάσιος)