Νίκη επί του Δία για τα Ραδοβύζια

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν τα Ραδοβύζια, που επικράτησαν του Δία Κωστακιών με 3-1.

Εντυπωσιακή είναι η πορεία και η βελτίωση της ΑΕ Ραδοβυζίων, το τελευταία διάστημα, παρά τη βαριά ήττα στο προηγούμενο ματς από τον Ερμή Κεραματών. Στο χτεσινό παιχνίδι, η ΑΕΡ επικράτησε του Δία Κωστακιών, με 3-1, ενω στο πρώτο παιχνίδι είχε γνωρίσει την ήττα με 3-0, δείγμα του ότι μιλάμε για άλλη ομάδα. Καθοριστικός για ακόμη ένα ματς για τους νικητές ήταν ο Πάνος Δήμος, που με νέο χατ-τρικ, ανέβηκε στη δεύτερη θέση του πίνακα των σκόρερ. Το 1-0, σημειώθηκε στο 35ο λεπτό, όταν από τη μαχητικότητα του Φλώρου, η μπάλα έφτασε στο Δήμο, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ράμμου. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο γκολ που δέχτηκαν, έχοντας κάποιες μικροευκαιρίες, για να φτάσουμε στο τελευταίο 20λεπτο, όταν με δύο γκολ σε πέντε λεπτά, η ΑΕΡ καθάρισε την υπόθεση νίκη. Στο 72', οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα επίθεση και ο Δήμος με διαγώνιο σουτ σημείωσε το δεύτερο τέρμα του, για το 2-0. Στο 77ο λεπτό, οι νικητές κλείδωσαν το τρίποντο, όταν και πάλι ο Δήμος με αριστερό δυνατό σουτ νίκησε για τρίτη φορά το Ράμμο, γράφοντας το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Δία, ήταν να μειώσουν πέντε λεπτά πριν το τέλος, με το Gusaila να εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας των Ραδοβυζίων και με πλασέ να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Μεσίτι Γιάννης

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου) : Πέτσας, Δήμος, Βαρδής, Μακρής, Σταμούλης, Φλώρος, Φελέκης (53' Λιόλιος), Ζαχάρης, Δήμος Π., Κατσαρός (78' Τζίμας), Ζολώτας (75' Παππάς)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος, Χεμπέγια (49' Ρούμπος), Σίμος Κ., Βασιλάκης (79' Μπούκας), Gusaila, Σίμος Ν., Μούστο, Θεοδώρου, Μίκροβας (81' Λάλος), Παπαευθυμίου, Κωλέτσος (46' Μπολιεράκης)