Νίκη επί των Ρακούν για τα Τζουμέρκα

Τη δεύτερη νίκη τους σε 4 ματς πέτυχαν τα Τζουμέρκα, κόντρα στα Ρακούν.

Δύο νίκες και δύο ήττες μετρά μέχρι στιγμής ο ΑΟΚ Τζουμέρκων, με τους ορεινούς να επικρατούν σήμερα των Τζουμέρκων με 4-1. Το σκορ άνοιξε για τους νικητές στο 19ο λεπτό ο Νίκος Πλεύρης με πλασέ έπειτα από πάσα του Σπανού. Οι φιλοξενούμενοι μόλις τρία λεπτά μετά ευτύχησαν να ισοφαρίσουν, με απευθείας φάουλ του Θαλασσινού από τη γωνία της περιοχής. Ο Πλεύρης, η επάνοδος του οποίου στην ομάδα την έχει βοηθήσει σημαντικά στο επιθετικό κομμάτι, διπλασίασε τα τέρματά του και της ομάδας του στο 26ο λεπτό, με σουτ, έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ των Ρακούν.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι στο 64ο λεπτό, έβαλαν γερές βάσεις νίκης, με το Στύλιο με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, έπειτα από πάσα του Πλεύρη, να γράφει το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 77ο λεπτό ο Κούρτης, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς, με ωραίο σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, που κατέληξε στο δοκάρι και στα δίχτυα.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Κανταρέλης, Τσιώρης (77' Τσιώρης Δ.), Κούρτης, Κωνσταντινίδης, Βόιδαρος, Στύλιος, Χάρος, Σπανός, Πλεύρης Ν. (83' Τσιούνης), Διονύσης Ν., Κατσάνος Π. (62' Δήμος)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Γούσιας, Μακρής, Θαλασσινός, Μερκάι, Μάνδαλος, Τζίμας, Τζουβάρας (78' Κατσαρός), Βάνας, Καλαντζής (83' Γεωργάκης), Σακκάς