Νίκη-ανάσα για τον Σκουφά επί της Φιλοθέης

Την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα του Κομποτίου.

Τη χαρά της νίκης μετά από καιρό "γεύτηκαν" σήμερα οι ποδοσφαιριστές του Σκουφά Κομποτίου, καθώς είχαν να κερδίσουν από το παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής κόντρα στον ΠΑΣ Ανέζα στα τέλη Νοεμβρίου, ενώ από τότε έχουν να κερδίσουν και οι φιλοξενούμενοι της σημερινής αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο δεκάλεπτο, με το σουτ του Γόγαλη να περνά πάνω από την εστία, ενώ στο 25' ο Κύρκος που έβγαινε μόνος του απέναντι στον τερματοφύλακα, καθυστέρησε και τον πρόλαβαν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που δεν είχαν κάποια αξιόλογη τελική ενέργεια στο α' μέρος.

Στην επανάληψη, ο Σκουφάς κατάφερε να ανοίξει το σκορ έπειτα από ωραία προσωπική ενέργεια του Κούση, ο οποίος έσπασε στον Μασκλαβάνο που ευστόχησε για το 1-0. Η Φιλοθέη θα μπορούσε να απαντήσει άμεσα, όμως κεφαλιά του Κατσιγιάννη σε κενή εστία απομακρύνθηκε πριν περάσει τη γραμμή, για να έρθει στο 83ο λεπτό το 2-0 από τον Κούση, που από δημιουργός έγινε σκόρερ, έπειτα από προσωπική ενέργεια και ωραίο τελείωμα. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ζώης με ατομική ενέργεια και σουτ μείωσε σε 2-1, όμως με την ομάδα του ψηλά, καθώς δεν απέμενε πολύ χρόνος για να πάρει κάτι από το παιχνίδι η Φιλοθέη, ο Δήμου έκλεψε τη μπάλα, έφυγε στην αντεπίθεση και την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Κούση, που με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε στο 90' το τελικό 3-1, όντας ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί: Αλευρή Κωνσταντίνα - Νικολάου Βαγγέλης

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας): Λουκούμης, Καραδήμας, Κασελούρης Κ. (25' Κώτσης), Κασελούρης Π., Μαλτέζος, Κλάϊντι (46' Ζαχαράκης), Νάσο, Κούσης, Δήμου (90' Μπούρας), Παπαδόπουλος, Μασκλαβάνος (78' Καρδάσι)

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας): Κατσαντούλας, Λαζανάς (63' Βασιλάκος), Κατσιγιάννης Β., Γόγαλης, Ευθυμίου, Τσιάπαλης, Κύρκος, Καραγιάννης, Τσώλης, Ζώης, Παππάς (80' Τσώλας)