Νέα συντριβή με 1-8 για την Κ20 του Καραϊσκάκη! (pics)

Σε σάκο του μποξ έχει μετατραπεί η ομάδα Κ20 του Καραϊσκάκη που συνετρίβη με 1-8 από την Καλαμάτα!

Ανήμπορη να αντεπεξέλθει στις απαιτήσεις του Πρωταθλήματος Κ20 μοιάζει η ομάδα του Καραϊσκάκη, που συνετρίβη το Σάββατο (7/5) από την Καλαμάτα με 1-8! Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Γκότση, ενώ στο 12ο και στο 18ο λεπτό, ο Μουζάκης με δύο προσωπικά γκολ, έφτασε το σκορ στο 0-3. Ο Καραϊσκάκης μείωσε στο 25ο λεπτό με τον Καλουτζή, όμως ένα λεπτό μετά, ο Μουζάκης ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, γράφοντας το 1-4. Στο 31ο λεπτό ο Γιαννόπουλος έγραψε το 1-5, ενώ τρία ακόμη γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος. Ο Ρουμελιώτης στο 69ο λεπτό, έγραψε το 1-6 για την Καλαμάτα, ενώ στο 77' ο Μούζος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-7. Το τελικό 1-8 στο 81ο λεπτό, από το Μωραγιάννη.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Σιατής Κωνσταντίνος

Καραϊσκάκης K20 (Ρούσσας) : Κοσμάς, Ντούκας, Καλουτζής, Ζιώβας, Παππάς, Τζούνης, Ζιώρης, Τρίφι, Δημητρίου, Παππάς Γ., Παππάς Κ.

Καλαμάτα K20 : Τσιφτσής, Δρούγας, Σάλα (46' Δημητρίου), Στυλιανόπουλος, Γουρνάς, Σερπάνος, Γιαννόπουλος, Σαούτης (46' Ρουμελιώτης), Μουζάκης (69' Μωραγιάννης), Μούζος, Γκότσης (65' Ρούπας)