Έκτη συνεχόμενη νίκη για τα Ραδοβύζια!

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η ΑΕ Ραδοβυζίων, επικρατώντας αυτή τη φορά του ΠΑΣ Κομμένου με 3-0!

Έχοντας για ακόμη ένα παιχνίδι σε πολύ καλή κατάσταση τον Πάνο Δήμο, που σημείωσε τρία τέρματα, η ομάδα του Παναγιώτη Γεωργίου πέτυχε την έκτη συνεχόμενη νίκη της, ανεβάζοντας τη βαθμολογική της συγκομιδή στους 21 βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν μόλις στο 1ο λεπτό, με το Νάτσιο να κάνει το γύρισμα, όμως τον Τσίνα από πολύ πλεονεκτική θέση να στέλνει την μπάλα άουτ. Ο ΠΑΣ είχε ακόμα μια καλή στιγμή με τον Κατσούλη να σουτάρει άστοχα μετά από κόρνερ, για να φτάσουμε στο 15', όταν ο Φελέκης με ωραία προσωπική ενέργεια απέφυγε τον αντίπαλό του και έσπασε στο Δήμο, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Με τη συμπλήρωση του ημιώρου, οι δύο παίκτες συνδυάστηκαν εκ νέου, με το νεαρό εξτρέμ να βρίσκει για μια ακόμη φορά το σέντερ φορ του κι εκείνο να διπλασιάζει τα τέρματά του, σημειώνοντας το 2-0. Το Κομμένο έψαξε ένα γκολ για να επιστρέψει στο παιχνίδι, όμως στο 40ο λεπτό, ο Κατσούλης έκανε το σουτ από κοντά, όμως ο Πέτσας έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνιά του.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι που έδειξαν αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια, έφτασαν σε τρίτο γκολ στο 67ο λεπτό, όταν και πάλι ο Δήμος, από θέση τετ α τετ, ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, γράφοντας το τελικό 3-0. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στο γήπεδο ρισκάροντας, όμως αν και είχαν αρκετές τελικές ενέργειες με τους Τσίνα, Κατσούλη, Κοσμά και Παπαχρήστο δεν μπόρεσαν να σημειώσουν κάποιο γκολ, γνωρίζοντας έτσι την ήττα.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Κυριακού Χρήστος - Στούπας Παύλος

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου) : Πέτσας, Βαρδής Κ., Δήμος Φ., Μακρής, Σταμούλης, Φλώρος (80' Τζίμας), Ζαχάρης, Φελέκης, Κατσαρός Σ. (65' Δήμος Γ.), Λιόλιος (65' Παππάς), Δήμος Π.

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης) :Κόπανος, Μπουτέτσιος (65' Παπαχρήστος), Πανακούλιας (46' Τσιρογιάννης), Κοντογιάννης, Τζοβάνος, Λάμπρου, Σταμάτης (60' Σπύρου Π.), Τσίνας, Κοσμάς, Κατσούλης, Νάτσιος (65' Σκάρας)